Nem gyakran találkozni manapság örökgaranciás termékekkel, Gangel Benjámin férfiszabó mégis vállalja a keze közül kikerülő ruhadarabokra. A pécsi mesterember közel húsz éve készíti az öltönyöket, kabátokat, néha jelmezeket, korhű viseleteket a Ferencesek utcájában, mostanra országszerte viselik darabjait nem véletlenül: minden egyes vendégével kivételesen bánik.

Gangel Benjámin férfiszabósága 1999-ben költözött a Ferencesek utcájába. A 19-es szám alatti üzletben történik a méretvétel, a szabás, a próba, illetve a kész öltöny átadása, a többi munka nem messze, a 36-os szám alatti varróműhelyben zajlik.

Az apró, de annál elegánsabb üzlethelyiségbe belépve szakértelemmel, gondos odafigyeléssel és minőségi angol anyagokkal találkozhat a vendég, de ami a legfontosabb, hogy bármi kívánsága van, nem fog távozni elégedetlenül.

– Benjámin annyira szenvedélyesen dolgozik, hogy a vendégeink szinte sosem távoznak elégedetlenül: ha kell, a végtelenségig igazítja rajtuk az adott darabot – meséli Gangelné Rozgonyi Petra.

A pécsi szabó gyakorlatilag bármilyen férfiruházati darabot el tud készíteni, ugyanakkor főként öltönykészítésre specializálódott.

– Először meg szoktuk beszélni a vendéggel, hogy milyen elképzelése van, milyen alkalomra viselné a ruhadarabot, kiválasztjuk az anyagot, majd méretet veszek – meséli a szabó.

– A jó ruha a jó minőségű alapanyagnál kezdődik. Sokaknak nem ez az első szempont, de én igyekszem minden vendégnek megmutatni, elmagyarázni, hogy a minőségi anyag mire képes: aki vevő rá, az meghallja – így Gangel Benjámin. – Az anyagon kívül az sem mindegy – folytatja –, hogy az adott ruhadarabot milyen alkalomkor, milyen évszakban szeretné viselni, miként mozog benne, hiszen végső soron a fazon ezekhez a paraméterekhez igazodik.

A speciális kérések sem jelentenek gondot Benjáminnak, mivel dolgozott a Pécsi Nemzeti Színházban, valamint készített korhű darabokat, jelmezeket a Várostörténeti Múzeumba és a Cella Septichorába is.

A szabó és családja bár nem Pécsett lakik, hanem egy városhoz közeli településen, hétvégenként gyakran jönnek be a gyerekekkel egyet sétálni, gyönyörködni a belvárosban.

– A budapesti és vidéki vendégek is mindig megdicsérik a várost, észreveszik, hogy mennyit fejlődött, a legtöbben imádják a város hangulatát – meséli a férfiszabó.

Csapatába szinte folyamatosan keres embert, ám mivel sem Pécsen, sem a régióban nincs férfiszabóképzés, ezért hosszú távú terveik között szerepel, hogy hiánypótló szabóiskolát nyissanak Pécsen.

Hirdetés