Siker idegenben: magabiztos játékkal verte a PMFC a Makót

A PMFC szombaton 15 órakor a Megyei I. osztály élén álló Makó FC vendégeként kezdte meg szereplését a Magyar Kupában, nem is akárhogy.

VÉGEREDMÉNY: 1-3

A PMFC kezdő tizenegye:

Hermány – Németh, Keresztes, Grabant, Óvári, Gajág, Bohata, Archie, Batizi-Pócsi, Hegedűs, Króner

Cserék: Helesfay, Rácz, Katona, Adamcsek, Tihanyi, Bischoff

A mérkőzést a PMFC honlapján élőben, percről-percre közvetítették írásban, az alábbiakban beszámolójukból szemezgetünk:

ELSŐ FÉLIDŐ:

15.00: A meccs elkezdődött. Az összecsapást a házigazdák kezdték.

9. perc: Zámbori robogott el a bal szélen, beadása túl hosszúra sikeredett, Horváth már nem tudta bent tartani a labdát.
17. perc: Óvári szögletét követően a hosszúnál Grabant lőtt félmagasan az oldalháló mellé.
20. perc: Hegedűs adott be balról, a legmagasabbra Keresztes ugrott fel fejelni, bólintása azonban elszállt a makói kapu mellett.
22. perc: A meccs eddigi legnagyobb védését Hermány mutatta be! Zámbori tett vissza egy szögletet, amire Seres dőlt rá, lövését a PMFC kapusa nagyot vetődve tolta ki a bal felsőből. Ezután pedig még egy veszélyes makói lövést hárított Hermány.
36. perc: Óvári szabadrúgása nyomán szállt el a labda a makói kapu előtt keresztbe, a hosszúnál Németh ugrott fel fejelni, ám neki is magas volt a labda.
45. perc: Az első félidő végén 1 perc a ráadás.
46. perc: Óvári végezhetett 25-ről szabadrúgást, ám középre tartó labdáját Szalkai megfogta.

Az első félidő vége.

MÁSODIK FÉLIDŐ:

A szünetben cserélt a PMFC: Keresztes helyett Rácz állt be.

47. perc: GÓL! Hegedűs szögletét követően Rácz még csak a keresztlécet találta el, ám a lecsorgó labdát Németh belőtte a makói hálóba!

0-1

49. perc: GÓL! Grabant lövésébe Batizi-Pócsi tette bele a lábát a makói gólvonal előtt becsúszva, így a piros-feketék hamar megduplázták előnyünket!

0-2

53. perc: Óvári vitte a labdát a makói kapura, 16-oson belüli lövését azonban Szalka bravúrral szögletre tudta ütni.
54. perc: Nem csitul a makói kapura helyezett nyomás, Németh fordulatból lőtt, azonban labdája a bal kapufáról pattant kifelé.
55. perc: Magyar beadását ütötte ki Hermány, a labda pedig Babolek elé került, akinek lövése a keresztlécen pattant.
60. perc: Cserélt a PMFC: Bohata helyett Adamcsek állt be.
65. perc: Helyzetbe került a hazai gárda is, de Babolek próbálkozását Rácz vágta ki a gólvonalról.
76. perc: GÓL! Egy gyors ellentámadás végén Adamcsek lőtte ki könyörtelenül a makóiak hálóját, Szalkai ezt sem védhette.

0-3

79. perc: Óvári 12-ről lőtt a makói háló jobb alsójának irányába, de Szálkai nagyot mentett.
81. perc: Szépített a Makó FC! A csereként pályára lépő Rabecz talált be közelről.

1-3

85. perc: Gémes jobboldali szabadrúgása jól tekeredett a rövid irányába, de Hermány remekül zárta a szöget.

A PMFC ezzel az eredménnyel a legjobb 64 közé jutott a Magyar Kupában.

Kiemelt képünk a PMFC-Budaörs meccsen készült.