Így segíti a város a karanténba került pécsi családokat

Több módon is segítené az önkormányzat a koronavírus miatt nehéz helyzetbe jutott pécsieket: egy észlelő-jelző rendszerrel, élelmiszercsomagokkal, emellett egy önkéntes központot is létrehoznak.

Íme pontokba szedve a lényeg:

  • A karanténba került családok számára észlelő-jelző rendszert indít az önkormányzat, akik így segítséget kérhetnek a területileg illetékes családsegítő és gyermekjóléti központoktól telefonon. A diszpécserek egyébként maguk is keresik majd a családokat.
  • Ezeken a telefonszámokon érhetők el a segítők: keleti városrész: 30/210-6194; nyugati városrész: 30/210-7733; Kertváros: 30/210-6182; belváros: 30/210-7650.
  • A diszpécserek hasznos információkkal segítik a bajbajutottakat: például gyermekük étkeztetéséről, gyógyszerkiszállító patikákról és egyéb szociális kérdésekben adnak tájékoztatást.
  • Tartós élelmiszerekből álló csomagot juttatnak el a karanténban lévő családoknak a Magyar Vöröskereszt Megyei Szervezetének munkatársai az önkormányzat kérésére.
  • Egy pécsi önkéntes központot is kialakítanak, melynek célja, hogy összefogja azokat, akik a járvány idején segítséget nyújtanának az elesetteknek, és összegyűjtse a valós igényeket ott, ahol tényleg szükség van rá.

Itt olvasható a városháza teljes közleménye:

Jelzőrendszer a rászoruló pécsieknek

„Nem maradnak magukra a járvány idején a rászoruló pécsiek: a hatósági járványügyi megfigyelés alá került, nehéz szociális helyzetben élő pécsiek számára észlelő-jelző rendszert indít az önkormányzat.

A területileg illetékes családsegítő és gyermekjóléti központok diszpécsereit városrészenként egy-egy telefonszámon hívhatják, amennyiben segítséget szeretnének kérni az ellátásukhoz.

  • +36 30/210-6194 – Keleti városrész
  • +36 30/210-7733 – Nyugati városrész
  • +36 30/210-6182 – Kertváros
  • +36 30/210-7650 – Belváros

A diszpécserek emellett maguk is megkeresik telefonon azokat a karanténba került családokat, akik a kormányhivatalnál a járványügyi megfigyelésükről szóló határozat kézhezvételénél jelezték, hogy segítségre szorulnak.

A családsegítő- és gyermekjóléti szolgálat munkatársai információkkal segítik a karanténba kerülteket – akár a saját, akár gyermekük étkeztetésével kapcsolatos kérdésekben, akár a gyógyszerkiszállítást vállaló patikák elérhetőségének megadásával, vagy egyéb szociális ügyekben.

Tartós élelmiszerek a karanténba került rászorulóknak

​Ha a család ellátásáról a távolabbi rokonok, szomszédok, barátok nem tudnak gondoskodni, akkor az önkormányzat kérésére a Magyar Vöröskereszt Megyei Szervezetének munkatársai egy tartós élelmiszerekből összeállított csomagot juttatnak el a karanténban lévő családnak, amiből biztosítani tudják ellátásukat a kötelező járványügyi megfigyelésük végéig.

Városi önkéntes központ a hatékony segítségnyújtásért

Az önkormányzat megkezdte egy pécsi önkéntes központ kialakítását. Ennek célja, hogy összefogja azokat, akik a járvány idején segítséget nyújtanának az elesetteknek, és összegyűjtse a valós igényeket, ahol valóban szükség van a segítségre. Az önkéntes központ működését a tervek szerint a pécsi önkormányzat mellett a Magyar Vöröskereszt Baranya Megyei Szervezete koordinálja. A helyi civil szervezetek, vállalkozások és magánszemélyek a pandémia alatt az önkéntes központ felé tehetnek felajánlásokat, amelyek így biztosan azokhoz kerülnek, akiknek a legnagyobb szükségük van a segítségre – fogalmazta meg Fogarasi Gábor, a Közgyűlés Népjóléti és Sport Bizottságának elnöke.”

hirdetés
Uránia Mozi

Hirdetés