Három forduló után továbbra is veretlen a PMFC labdarúgócsapata az NB II.-ben. Weitner Ádám legénysége ezúttal a Mosonmagyaróvárt verte hazai pályán, méghozzá jó játékkal.

Jól kezdte a szezont az újjáformálódó PMFC, hiszen a Békéscsaba ellen győzelemmel nyitott, majd Budafokon is pontot tudott szerezni Weitner Ádám együttese. Ezek után a szurkolók a Mosonmagyaróvár elleni, ma esti hazai bajnokin is jó teljesítményt vártak a pécsiektől. A kezdéssel pedig nem is volt baj. Már a második percben nagy lehetőség adódott ugyanis a PMFC előtt, Harsányi balról, élesen lőtt egy szabadrúgást, amit Heinrich kapus bizony csak a kapufa segítségével tudott kitessékelni a kapu előteréből. Mielőtt azonban hurráoptimizmus lehetett volna úrrá a hazaiakon, rögvest jött egy vendég-helyzet is. Egy kontra végén Nagy Kevin kezdett cselezgetni, a nehezét meg is csinálta, azonban végül nagy helyzetben mellégurított.

A kezdeti fellángolás után egy fokozattal mind a két csapat visszább kapcsolt, de labda a Pécsnél volt többet, és láthatóan Makraiék szerettek volna kezdeni is valamit a labdabirtoklási fölényükkel. Ki is alakult egy-egy szép támadás, de a 25. percig kellett várni az áttörésre. Ekkor pedig a PMFC mindhárom nyáron szerződtetett támadója megmutatta, miért is hozták ide őket. Tóth-Gábor egy felívelt labdát remekül fejelt Makrai elé, aki jobbról, laposan passzolt keresztbe, a hosszú oldalon érkező Harsányi pedig könyörtelenül lőtt a kapu közepébe. És milyen, amikor egy üzlet beindul? Három perccel később Tóth-Gábor fordult le az emberéről a jobb oldalon, végignyargalt a vendégek térfelé, majd az alapvonal közeléből lőtt a hosszú felé. A kapufát trafálta telibe, de a kipattanóba Czingráber már csak úgy tudott beleérni, hogy a labda a kapuban kötött ki.

Az igazán szép persze az volt, hogy 2-0 után sem nagyon vett vissza a Pécs, az első félidőben végig igyekezett dominálni, és minden támadásban ott volt a veszély. A szünetig újabb gól nem esett, de az összkép alapján a kétgólos hazai előny teljesen megérdemelt volt.

Ennek fényében kicsit bosszantó is volt, hogy a második félidőt sokkal visszafogottabban kezdte a PMFC. A vendégek sorba hozták be cserejátékosaikat, és ez a játékukban javulást is eredményezett. Miközben a Pécs láthatóan inkább tartotta volna a 2-0-t, éezhetően nőtt a feszültség a pályán. A 71. percben például egy Nikitscher elleni talpalást a bíró pont fordítva látott a felezővonalnál, ami azért volt igazán szomorú, mert a felívelt szabadrúgásból szépített a Mosonmagyaróvár.

Ez érezhetően fel is paprikázta a hazaiakat, akik az utolsó húsz percre fordulva már nem az eredmény tartására törekedtek, hanem mentek előre, mint az mérgezett egerek. Jöttek is a helyzetek sorban. Kónya lövésénél egy védő mentett szögletre, Grabant húszméteres bombája után pedig a kapus tolta a keresztlécre a labdát.

Pont ez kellett ahhoz, hogy ne kelljen izgulni a végén. A helyett, hogy beállt volna a Pécs a kapuja elé, folyamatosan támadni próbált, helyenként ráadásul kifejezetten jó játékkal. Ennek köszönhetően meg is lett a PMFC szezonbeli második győzelme, és három kör után még mindig veretlen a gárda.

PMFC–Mosonmagyaróvár 2-1 (2-0)
Labdarúgó-Merkantil Bank Liga, 3. forduló. Pécs., 1700 néző. V.: Katona Balázs (Garai, Kiss).
PMFC: Helesfay – Mayer (Kövesdi, 76.), Rácz, Katona L., Hadaró – Kesztyűs (Svedyuk, 76.) Futó – Makrai (Kónya, 64.), Nikitscher, Harsányi (Grabant, 83.) – Tóth-Gábor (Tihanyi, 83.). Vezetőedző: Weitner Ádám.
Mosonmagyaróvár: Heinrich – Simita (Múcska, 70.), Czingráber, Debreceni, Deák, Nagy K. (Horváth K., 46.) – Gáncs (Dzemits, 70.), Tóth L., Végh – Szalka (Nagy ., 46.), Boros.

Gólok: Harsányi (25.), Czingráber (28. – öngól), ill. Nagy Z. (71.).

Fotó: PMFC / Kurdi József