Pécs
péntek, április 19, 2024
KezdőlapSportKonkoly Zsófia ezüstérmet nyert Tokióban!

Konkoly Zsófia ezüstérmet nyert Tokióban!

A PSN Zrt. úszója, Konkoly Zsófia második helyen végzett a Tokióban zajló paralimpia 400 méteres gyorsúszó döntőjében az S9-es kategóriában.

Már a finálé előtt is érezni lehetett, hogy valami nagy dolog van készülőben, ugyanis a 400 gyors S9-es kategóriájának fináléjába a legjobb idővel került be Konkoly Zsófia. Ott aztán óriási hajrájának köszönhetően végül ezüstérmet nyert! Az arany sem volt nagyon messze, sőt, mondhatni csupán egy hajszálnyira, az első helyen célba érő ausztrál Lakeisha Patterson ugyanis csupán 8 századdal előzte meg a PSN Zrt. kiválóságát.

Konkoly sikerének értékét tovább növeli, hogy ezzel ő szerezte meg az egész magyar küldöttség első érmét a paralimpián.

Bár még csupán 19 éves a pécsi úszó, már kétszeres paralimpiai érmesnek vallhatja magát, hiszen öt évvel ezelőtt bronzot nyert Rióban.