10 C
péntek, április 19, 2024
KezdőlapSportLabdaMegnyerte első meccsét Dragan Aleksziccsel a PVSK!

Megnyerte első meccsét Dragan Aleksziccsel a PVSK!

Győzelmet aratott a PVSK-Veolia NB I.-es férfi kosárlabdacsapata, amely Szegeden bizonyult jobbnak az SZTE-nél.

Nagy szüksége volt a pécsieknek arra, hogy győzelemmel kezdjék a 2020-as esztendőt. Szegeden ugyanis úgy léptek pályára, hogy zsinórban hét bajnoki vereséggel a hátunk mögött, és új edzővel, Dragan Aleksziccsel a padon készültek a feldobásra.

Az első negyedben erőtől és önbizalomtól duzzadva rohantak át a szegedieken, minden pozícióból eredményesek tudtak lenni, közben védekezésben pedig szinte megfojtották ellenfelünket. Igaz, hogy az első tíz perc végén az SZTE kicsit feljött, de Budimir félpályás, palánkos triplája után mégis a PVSK dörzsölhette a tenyerét, tizenhárom pontos előnyük birtokában.

A védőmunkára később sem lehetett panasz, a támadójáték viszont alaposan visszaesett,  az előnyüket nem tudták növelni. Sőt, a Szeged Asbury révén még egy kicsit közelebb is került a félidőre.

Ami pedig a harmadik negyed elején történt, azt nem nagyon hitték el – de láthatóan még Dragan Alekszics sem. Igaz, hogy 41-32-re mi vezettünk a harmadik negyed rajtjánál, azonban pár perc leforgása alatt 44-43 volt a Szegednek. Alekszics persze időt is kért, ez pedig használt is. Bár továbbra is érezhető volt a szegediek rohanása, azért védekezésben ismét tudtunk egy kicsit javulni.

Az utolsó tíz percre így is szegedi előnnyel fordult a PVSK. Ott azonban pár percnyi csiki-csuki után kézbe vették a dolgokat, és a meccs utolsó 4 percéhez érve ellentmondást nem tűrően kosárlabdáztak. Végül nagyon simán, tizenkét ponttal győzték le a Szegedet idegenben. Ezzel egyrészt megszakadt egy nagyon rossz sorozat, másrészt Dragan Alekszics bemutatkozása is szépre sikerült.

– Jól kezdtük a mérkőzést, de a hibáinkat kihasználva a Szeged visszajött a meccsbe és egy ideig vezetett is. A végén a hosszabb kispadunk, és az utolsó öt perc ponterős játéka döntött a javunkra. Örülök a győzelemnek, de még sok javítani valónk van – mondta Alekszics.

Naturtex-SZTE-Szedeák–PVSK-Veolia 72-84 (16-29, 16-12, 26-14, 14-29)

Forrás: pvsk.hu