10 C
kedd, április 23, 2024
KezdőlapPécs AktuálKözéletNagy küzdelemben búcsúzott a PMFC a Magyar Kupától

Nagy küzdelemben búcsúzott a PMFC a Magyar Kupától

Este 18 órakor Pakson lépett pályára a PMFC, hogy idegenben harcolja ki a legjobb nyolc közé jutást a Magyar Kupában. Elkélt a buzdítás a piros-feketéknek, hiszen egy hete, hazai pályán 2-1-re maradtak alul a riválisokkal szemben. Sajnos a bravúr elmaradt, egy büntető döntötte el a mérkőzést. 3-1-es összesítéssel jutott tovább a Paks a legjobb nyolc közé.

Nem várt könnyű meccs a pécsiekre, az első osztályú Paks előnyös helyzetben fogadta őket. A múlt heti, Pécsen lejátszott találkozón meggyőző teljesítményt mutatva, mégis két büntetőt kihagyva kaptak ki 2-1-re a fiúk. A két idegenben lőtt gól a Paksnak jelentős előnyt jelentett: a pécsieknek szintén legalább kettőt kellett volna rúgni NB1-es ellenfelének.

DE OLIVEIRA AYRTON

A pécsi csapat remek felfogásban és lendületes játékkal kezdte a szerda esti villanyfényes találkozó első félidejét, amely során szinte teljesen sikerült eltüntetni a két osztálynyi különbséget a zöld mezesek otthonában. A házigazdák csupán pontrúgásokból tudtak veszélyeztetni, ám Helesfay Donátnak nem igazán kellett komolyabban közbeavatkoznia az első negyvenöt perc során. Futó Zsomborék eközben többször is helyzetig jutottak a paksi kapu előtt, ám 0-0-s állással mehettek pihenőre a felek.

A térfélcserét követően nem sokkal Könyves Norbert buktatásáért büntetőhöz jutottak a házigazdák, amelyet az 57. percben Hahn János értékesített magabiztosan, megszerezve ezzel a vezetést, 1-0. Vezetőedzőnk ezt követően igyekezett cserékkel frissíteni, ám csapatuknak nem sikerült lefaragnia hátrányából, így végül 3-1-es összesítéssel a Paksi FC jutott a Magyar Kupa negyeddöntőjébe. Kettős veresége ellenére együttesünk emelt fővel búcsúzott a kupaszereplésétől, amelynek a nagyszámban ellátogató és igazi futballhangulatot teremtő vendégszurkolóink is pozitív hangot adtak a lefújást követő percekben.

Így köszönték meg a szurkolóknak a biztatást:

Vas László (PMFC, vezetőedző): – Le a kalappal a fiúk előtt, mert ezen a két meccsen bizonyították, hogy a befektetett energia meghozza gyümölcsét. Ez sajnos számszerű adatokban most nem mutatkozott meg, de biztató dolgokat láttunk a bajnoki folytatásra nézve.

(Forrás: PMFC)