Összefogásnak, óvintézkedéseknek, színvonalas szervezőmunkának hála zavartalan a pécsi bölcsődei ellátás

Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzatának Kisgyermek Szociális Intézmények Igazgatósága 11 bölcsődei intézményt és Biztos Kezdet Gyerekházat működtet, a teljes várost lefedő hálózattal. Az intézményben 265 munkatárs végzi a 3 év alatti gyermekek napközbeni felügyeletét, nevelési-gondozási feladatait. Jól mutatja, hogy mennyire gondosan megszervezett a munka a járványidőszakban is, hogy tavaly március óta az itt dolgozók közül mindössze 36 fő fertőződött meg összesen, vagyis az összlétszámnak csak körülbelül a 15 százaléka. Dallosné Kaurek Csilla intézményvezető árult el többet.

A bölcsődékben fokozott az óvatosság

A bölcsődei ellátás a szociális ellátórendszerhez, azon belül a gyermekjóléti alapellátások körébe tartozik, azonban a kisgyermekek nevelései-gondozásai feladatait alapesetben is szigorú higiénés előírások és szabályok mentén lehetséges csak megvalósítani.

– Úgy látjuk, hogy a bölcsődei ellátásban az amúgy is magasabb fokú fertőtlenítési és személyi higiénére vonatkozó szabályok segítik a járványügyi védekezést. Továbbá intézményünk a kezdetektől módosította a házirendet, sőt a szülői higiénés magatartásra, a gyermekkísérés szabályaira vonatkozóan is komoly szabályokat vezettünk be a koronavírus terjedése miatt. A szülőknek ez úton is köszönjük a fegyelmezett együttműködést, mert mindez hozzájárult a fertőzés lassításához – vélekedett az intézményvezető.

Hozzátette, a fertőzés terjedésének lassítása természetesen továbbra is céljuk, így a munkatársak szabadságolási rendjével igyekeznek a rendkívüli helyzethez alkalmazkodni és csak annyian vannak jelen a napi munkavégzésben, amennyien a gyermekek ellátásához szükségesek.

Mint mondta:

Reményeik szerint ezzel a „váltott műszakkal” a járványt folyamatos szolgáltatással tudják átvészelni a dolgozó kisgyermekes családok szolgálatában.

– A járvány terjedési ütemére vonatkozóan, több „vészforgatókönyvet” is kidolgoztunk az elmúlt egy évben a fenntartó önkormányzat képviselői és a pécsi szociális ellátórendszer szereplőivel, aminek keretében, azt mondhatom, hogy ami emberileg megtehető volt ebben a nehéz helyzetben azt megtettük, és legjobb tudásunk szerint készültünk fel és menedzseljük a jelenlegi rendkívüli napokat, heteket, hónapokat. Hálás vagyok jó sorsomnak, hogy nagyon sok plusz munkával, álmatlan éjszakával, de mind munkatársaim körében, mind a helyi szociális szakmai összefogás tekintetében kimagasló együttműködést sikerül megvalósítanunk – fogalmazott Dallosné Kaurek Csilla.

Dallosné Kaurek Csilla

A pécsi intézményekben alacsony a fertőzésszám 

A 11 pécsi intézmény munkatársai közül tavaly március óta mindössze 36-an kapták el a koronavírust, enyhe és két esetben közepesen súlyos tünetekkel. A pandémia harmadik hulláma érte el őket döntően, így a csoportbezárások már több intézményt is érintenek egy időben, azonban olyan eset, amikor a teljes bölcsődét le kellett volna zárni a járványügyi helyzet miatt, egyelőre nem történt.

Jelenleg tehát minden tagintézmény működik, zavartalanul látják el a legkisebbeket. A szülői magatartásban is felelősségteljes hozzáállást látnak: azon családok, melyek meg tudják oldani a gyermekek otthoni napközbeni felügyeletét, nagy számban maradnak távol a közösségtől, így nagyságrendileg a felére csökkent a napi bent lévő kicsik száma a bölcsődékben a járvány harmadik hulláma miatt meghozott korlátozó intézkedések bevezetése óta.

– A felvett 635 gyermekből összesen 5 igazolt esetről tudunk, azonban ez a szám lényegesen magasabb lehet, mivel a gyermekek tesztelése még most sem teljeskörű és bizonyára magasabb a tünet nélküli fertőzöttek száma a körükben – mondta Dallosné Kaurek Csilla.

Más betegségek is jönnek a tavasszal, figyeljünk oda!

Mint arra az intézményvezető felhívta a figyelmet, a kisgyermekek nem csak a koronavírus-fertőzésnek vannak kitéve, így a szülőket folyamatosan tájékoztatják a különböző fertőző betegségek tüneteiről, lefolyásáról, a közösségbe való visszatérés feltételeiről.

– Az intézményünk bölcsődéinek orvosi feladatait dr. Párti László látja, el aki kiváló támasz gyermekgyógyászati kérdésekben, mind munkatársaink, mind a szülők számára és nagyon sok segítséget kapunk tőle a járványügyi kérdések intézményi kezelésében is – mondta az intézményvezető.

A gyermekbetegségekről és a közösségbe való visszatérésről IDE KATTINTVA tölthetünk le egy fontos dokumentumot. 

Kiemelt képünk illusztráció. 

hirdetés
Uránia Mozi

Hirdetés