8 C
péntek, április 26, 2024
KezdőlapPécs AktuálSiker Szolnokon: szinte az utolsó pillanatban lőtték a győztes gólt a piros-feketék

A koronavírus nemrég ugyan némileg bezavart a piros-feketék életébe, de a PMFC játékosai vasárnap 17 órakor a 6. helyezett Szolnoki MÁV FC vendégeként így is magabiztosan léptek pályára a Merkantil Bank Liga 12. fordulójában. A meccsen egy gól esett, az is a 88. percben, de legalább a pécsiek lőtték.

VÉGEREDMÉNY: 0-1

A PMFC kezdő tizenegye:

Helesfay – Króner, Rácz, Preklet, Katona – Kónya, Tölgyesi, Futó, Hegedűs – Geiger, Adamcsek

Cserék: Hermány, Németh, Keresztes, Óvári, Bohata, Archie, Batizi-Pócsi, Bischoff, Bartha

A mérkőzést a PMFC honlapján élőben, percről-percre közvetítették írásban, az alábbiakban beszámolójukból szemezgetünk:

ELSŐ FÉLIDŐ:

17.00: A meccs elkezdődött, a nézőtéren a hivatalos adat szerint 900-an vannak.

3. perc: Veszélytelen hazai sarokrúgást követően Hegedűs indulhatott meg, de a félpályánál szabálytalanul állították meg.

5. perc: Kurdics próbálkozott lövéssel Preklet szorításában, de a partjelző már lest intett.

10. perc: Az első tíz percben a PMFC játszott aktívabban, ugyanakkor a szolnokiak szervezetten állják a sarat.

15. perc: Mindkét csapat játéka pontatlan, eddig nem alakult ki igazi gólhelyzet.

26. perc: Tölgyesi indította be a jobboldalon meginduló Kónyát, aki azonban a lövés helyett a passzolást választotta, így a szolnokiak szögletre tudták menteni a labdát.

32. perc: Geiger szerzett labdát a szolnokiak alapvonalánál, passzát követően Adamcsek lőtte rá laposan, ám egy védő lábbal blokkolta a labda útját.

39. perc: Továbbra is küzdelem, mintsem a szép játék dominál a pályán.

Az első félidő vége.

MÁSODIK FÉLIDŐ:

A szünetben cserélt a PMFC: Hegedűs helyett Óvári folytatja.

49. perc: Adamcsek szabadrúgását Rácz fejelhette kapura 12 méterről, de a középre tartó labdát magabiztosan fogta a szolnokiak kapusa.

66. perc: Tölgyesi lőtt 18 méterről, de méterekkel fölé szállt. Ezután egy szép háromszögelés után Batizi-Pócsi került helyzetbe, de nyolc méterről eleresztett lövése fél méterrel elkerülte a bal felső sarkot!

69 perc: Rokszin bal oldali szöglete után Tisza testéről pattant a labda a pécsi kapu felé, de Helesfay a gólvonalon megfogta a bal alsóba tartó labdát!

88. perc: GÓL! Preklet találatával a PMFC megszerezte a vezetést.