Ma tartotta utolsó idei ülését a pécsi önkormányzat közgyűlése. Ennek apropóján – ahogy tavaly is – évértékelésre kértük a pécsi közgyűlés frakcióvezetőit, mindannyian ugyanazokat a kérdéseket kapták. A következő napokban folyamatosan közöljük a beérkezett válaszokat. Ezúttal Siposné Bikali Éva, a Pécs Jövője–DK-frakció vezetőjének évértékelését olvashatják.

– Hogyan értékeli a városvezetés ez évi működését és teljesítményét?

– Többkörös megbeszélés után sikerült olyan munkafolyamatot kialakítani a frakciók között, mely hatékony információáramlást és sikeres munkát eredményezett.  Rendszeresen tartunk egyeztetéseket valamennyi frakciótag részvételével, ahol az épp aktuális közgyűlési ügyeket, illetve az egyéb aktuális ügyeket vitatjuk meg.

Körzeti ügyekben szoros összefogásban dolgozunk a képviselőtársakkal, segítjük egymást. A DK-frakcióban 3 választókerületet képviselő van (Egyetemváros-Bálics, Ispitaalja-Belváros, Makár-Donátus), határosak körzeteink, így fontos, hogy a találkozási pontoknál egyeztessünk. Pozitív visszajelzések érkeznek hozzánk a választók irányából, sokszor elmondják, az előző érában nem volt lehetőségük a problémáikat elmondani a képviselőknek, és a területen sohasem látták őket. A Demokratikus Koalíciónak fontos a segítés, és mi itt a frakcióban épp így gondoljuk, mindannyian segítjük a körzetünkben élő rászorulókat. Úgy érzem, a segítéstől többek leszünk!

Ebben az évben első ízben – már mint Pécs Jövője frakció – „összetartást”, egyfajta csapatépítő tréninget szerveztünk, jól éreztük magunkat és nagyban erősödött a csapaton belüli kohézió.

A még jobb teljesítménynek kizárólag a pénztelenség szabott gátat, hisz ötletekből tettrekészségből nincs hiány, mert mindannyian lokálpatrióták vagyunk és szívügyünk Pécs, illetve a választókerületünk. A vírushelyzet sem segítette az előrehaladást, de amire lehetőségünk adódott, megragadtuk és éltünk vele. 

– Melyek azok a várospolitikai területek és témák, ahol előrelépést lát, és melyek azok, ahol nem?

– Nagy előrelépést látok több városi cégnél is, de kiemelném a Biokom Nkft. munkáját mindenképp, körzeti képviselőként nagyban segítik a munkámat és a képviselőtársaimét. Ebben az évben startolt a Pintér János Parkmegújítási Programjuk, ami, azt hiszem, nagy siker, hisz megújult a Mandulás tornapálya, melyet képviselői keretemből jómagam is támogattam, a Niké szobor környezete, a Sós-hegyi kilátó és még jónéhány pécsi nevezetes hely, amelyek az elmúlt 10 év során elhanyagoltak voltak.

A Dénesi Ödön Program életre hívásával igyekszik a városvezetés Pécsett letelepedni akaró, visszaköltözni szándékozó fiatalokat segíteni azzal, hogy kedvezményesen vásárolhatnak telket.

A város parkolási rendeletét gondoltuk újra, civil koncepció készült – civilek bevonásával, pécsi lakásgazdálkodási koncepció vitaanyaga született meg, és került civil szervezetekhez véleményezésre ebben az évben, a PÉSZ társadalmasítása is folyamatban van, ez mind nagy munka és pozitív lépés.

Biztosan vannak olyan területek, témák, amik kevésbé haladtak előre idén, de konkrétumot nem tudnék említeni, úgy érzem, amit lehetett, megtettük.

– A pécsi közgyűlés ülésein hónapról hónapra egyre hevesebb viták folytak. Hogy látja ezt belülről, mi volt ennek az oka?

– Zag Gábor alpolgármester úr megválasztásával a DK-frakció teljes egységben dolgozik, és minden olyan információról értesülünk, ami a hatékony és eredményes munkához szükséges. 

A frakciószövetségen belüli nem egészséges viták, a bomlasztásra irányuló törekvések a Pécs Jövője Frakciószövetség megalakulásával teljesen megszűntek.

Péterffy Attila polgármester úr választási programjának végrehajtását támogatja frakciónk, azok a képviselőtársak, akik ezt nem így gondolták, már nem egy hajóban eveznek velünk.

A közgyűlési előterjesztések előkészítése alapos. A kritikus napirendekről akár több körben is egyeztetünk, úgy a DK-frakcióban, mint frakciószövetségi szinten. Semmi nem kerülhet közgyűlés elé, amiben a frakciószövetség nem találja meg a kompromisszumos megoldást. A DK-frakció tagjai több bizottságban is munkálkodnak és aktívan részt vesznek az ottani előkészítő munkában is.

Az ellenzéki képviselők nehezen viselik, hogy most ellenzékben vannak, ezért igyekeznek minden, akár pozitív ügyből is politikai vitát generálni, de lássuk be, ez a dolguk. 

– Mit vár a következő évtől, mi vár Pécsre és a pécsiekre Ön szerint az országgyűlési választás évében?

– Ahogy eddig is, a kormány igyekszik kivéreztetni az ellenzéki városokat. Abban az esetben látom esélyét annak, hogy Pécs és a pécsiek számára pozitívra forduljon az év, ha sikerül az ellenzéki összefogásnak leváltania a Fidesz.

A közgyűlések is, mint minden, a kampány miatt lesz hangos.

Korábbi cikkünk a sorozatban:

Csaba István: a kormányzati elvonások ellenére szép eredményeket ért el a város

hirdetés
Uránia Mozi

Hirdetés