Új tetkóra vagy séróra vágysz? Most jelentkezz be, segítsd a pécsi koraszülött-ellátást!

Legendásan jó városunkban a koraszülött-ellátás, tapasztalataink szerint többek között a Pécsi Tudományegyetem (PTE) Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika NIC-osztályáról, illetve a pécsi korai fejlesztő központról is rendkívül jó véleménye van az érintett szülőknek. Ez igaz Magari Kristóf tetoválóművészre is, akinek személyes élményei vannak arról, mennyire fontos az idejekorán világra jött gyerekekkel foglalkozó helyi szakemberek tevékenysége. Hogy háláját kifejezze, amiért anno segítették kisfia fejlődését, tavaly közel 300 ezer forintot gyűjtött össze a kórház számára csapatával a Lokál szalonban, idén pedig hasonló célkitűzéssel, az Ők is a mi gyermekeink Alapítvány javára indítanak jótékonysági akciót. 

A tetoválóművész kisfia 2017 szeptemberében, koraszülöttként jött a világra. A szerencse és a profi szakemberek együtt gondoskodtak arról, hogy mára a gyermek makkegészséges.

– Akkor derült égből villámcsapásként ért minket, hogy a kisfiúnk korábban született a vártnál. Az édesanyjával azt sem tudtuk pontosan, mit jelent ez, mivel fog járni szülőként, sok kérdőjel volt. Nem volt egyszerű az az időszak, főleg Noel anyukájának. 6 hetet töltött a koraszülött-osztályon a baba, ahol rengeteg segítséget kaptunk és úgy éreztük, minden rendben működik ott, folyamatosan figyelték és szerették őt. A kórház mellett a korai fejlesztő központnak lehetünk nagyon hálásak, Noel körülbelül féléves kora óta járt oda másfél-két évet és hétről hétre látványosan fejlődött. Azt láttuk, hogy ott is törődtek vele, jó volt neki. Ezért idén rájuk esett a választásom, őket szeretnénk támogatni az Ők is a mi gyermekeink Alapítványon keresztül. A koraszülöttek világnapján, november 17-én veszi kezdetét az akció és 30-áig tart, a szolgáltatásainkból származó bevétel 15 százalékát ők kapják, sőt egy urnát is elhelyezünk az üzletben – fejtette ki lapunknak Magari Kristóf.

A magát lokálpatriótának tituláló férfi tavaly nyitott a Rókus sétányon saját üzletet, nem véletlenül Lokál Pécs névvel. Már 2020-ban is indítottak kollégáival jótékonysági akciót, melynek keretében minden hajvágás, és tetoválás árából részesült a pécsi Neonatológiai Intenzív Centrum (NIC). Idén szeretnének legalább 300-400 ezer forintot összegyűjteni a pécsi alapítvány javára és hagyományt teremteni, vagyis minden évben valamilyen karitatív tevékenységet folytatni. 

– Van, aki időseket vagy állatokat karol fel, nekem a gyerekek a szívügyem. Első körben pedig mindenképp pécsi intézményeket szerettem volna támogatni, mert nagyon fontos nekem a szülővárosom, illetve a személyes kapcsolat miatt. Szeretném ilyen módon megköszönni azt a sok segítséget, amit Noel kapott. A szalonon keresztül több embert el tudunk érni, emiatt választottam ezt a módját az adománygyűjtésnek – mondta a Lokál tulajdonosa.

2020-ban a Neonatológiai Intenzív Centrum (NIC) részesült támogatásban (Jobbról a második Magari Kristóf) 

Felkerestük a kedvezményezettet, a korai fejlesztő központot is az adománygyűjtéssel kapcsolatban. Mint azt az ott dolgozóktól megtudtuk, a pénzből szeretnének majd olyan fejlesztőeszközöket venni, melyeket a foglalkozásokon használnak, illetve az alapítványuk által működtetett eszközkölcsönzőt is bővítenék: a sérült gyermekeket nevelő családok részére biztosítanak ingyenesen szakirodalmat, gyermekkönyveket, fejlesztőeszközöket otthoni használatra. Amit most nagyon szeretnének beszerezni, az egy úgynevezett csoda mászóka, de új gördeszkákra, különféle egyensúlyozó eszközökre is szükségük lenne.

– Azok a szülők, akik koraszülött gyermeket nevelnek, jobban átérzik a problémáinkat, a nehézségeket, belelátnak a munkánkba. Látják, hogy nagyon hasznos a támogatásunk, de a fejlesztőeszközök elhasználódnak, folyamatosan pótolni kell, újítani az eszközparkunkat – hangzott el arra a kérdésre válaszolva, mit gondolnak arról, hogy egy őket ismerő édesapa indította az akciót.


Többször foglalkoztunk már vele, hogy milyen erős a városban a koraszülöttek ellátása, hiszen indult már itt speciális mentorprogram, de arról is beszámoltunk, mikor civilek a PTE Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika Neonantológiai Tanszékének praktikus babafészkeket adományoztak, talán az egyik legmeghatóbb cikkünk pedig akkor íródott, mikor a pécsi terhespatológiára beérkező köszönőüzenetekkel foglalkoztunk. Ja, ne feledkezzünk meg a Te hangodat ismerem önkénteseiről se, akik dalaikkal segítik a picik fejlődését. Sőt, annak is utánajártunk már, hogy vajon a koronavírus kitörése befolyásolja-e a koraszülöttek számát.

A Baranya Megyei Pedagógiai Szakszolgálat Pécsi Tagintézménye, ismertebb nevén a korai fejlesztő központ tevékenységét is összefoglaltuk korábban. Az Ők is a mi gyermekeink Alapítvány a korai fejlesztést, az intézménybe járókat támogatja eszközökkel és a családoknak szervezett programokkal. Az állami fenntartású intézmények esetében ugyanis nem jut megfelelő összeg a szakmai munka támogatására, a szükséges eszközök beszerzésére, ezért az alapítvány pályázatokból, 1%-felajánlásokból és egyéb jótékonykodásokból finanszírozza ezeket a kiadásokat. A fejlesztésre szoruló gyerekek több mint fele, körülbelül 60-70 százalékuk koraszülött.

A tv-torony is a koraszülöttekért fog világítani egyébként november 17-én, aznap este Pécs egyik legismertebb látványossága lila színben ragyog majd. Valahogy így:

Lila lesz a torony a koraszülöttek világnapján

Hirdetés