Kétszeri hosszabbításos dráma után jöhet a kézis elődöntő

A magyar férfi kézilabda-válogatott a legjobb négy közé jutott a londoni olimpián, mivel szerdai negyeddöntős mérkőzésén kétszeri hosszabbítás után 34-33-ra legyőzte a négy éve ezüstérmes izlandi csapatot.

Habár Mocsai Lajos csapata a második félidő elején öt góllal is vezetett, a rendes játékidő végén 27-27 volt az eredmény úgy, hogy Fazekas 14 másodperccel a vége előtt hétméterest fogott és a leindításból sikerült egyenlíteni. A kétszer ötperces hosszabbítás sem döntött (30-30), az újabb ráadás végén viszont a magyar válogatott, drámai körülmények között 34-33-ra nyert.

Az olimpiák történetében a magyar férfi kézilabda-válogatott legjobb eredménye negyedik hely volt, ezt legrosszabb esetben is beállítja Londonban.

Mocsai Lajos együttese a fináléba kerülésért a svéd-dán párharc továbbjutójával találkozik pénteken.