Schiffer álbaloldalról beszélt Pécsen

A Lehet Más a Politika (LMP) nem kér “az egymással látszatharcot vívó álbaloldali és fideszes elit versengéséből”, az a célja, hogy megpróbáljon új irányt szabni Magyarországnak az áprilisi parlamenti választás után – mondta az LMP társelnöke szerdán Pécsett, sajtótájékoztatón az MTI tudósítása szerint.

Schiffer András hangsúlyozta: az álbaloldali és fideszes elit azon verseng, hogyan lehet kiszolgáltatni külföldi befektetőknek az olcsó, képzetlen hazai munkaerőt, miként lehet rabszolgasorba taszítani a munkavállalókat.

A politikus szerint ezt bizonyítja, hogy Orbán Viktor azzal házalt Szaúd-Arábiában, hogy Magyarországon meglepően olcsó a munkaerő, a munka törvénykönyve kevéssé védi a munkavállalókat, valamint az is, hogy a kormányfő által vezetett üzleti delegációnak tagja volt Kóka János, az SZDSZ volt elnöke, aki azt a Cellum nevű céget képviseli, amelyben tulajdonrésze van Gyurcsány Ferencnek. Schiffer András azt mondta: Kóka János diplomata-útlevelét Szijjártó Péter külügyi és külgazdasági államtitkár intézte és Martonyi János külügyminiszter engedélyezte.

Schiffer András; Róna Péter; Keresztes László Lóránt

“Azzal kell szembesülnünk, hogy Gyurcsány Ferencnek ma Orbán Viktor a kijáróembere, és ha valakinek voltak kétségei azzal kapcsolatban, miért nem történt meg az elszámoltatás 2010 után, ma megkapta a csattanós választ” – fogalmazott. Hozzátette: ez fel kell, hogy nyissa a szemét mindenkinek, aki 2010-ben a Fideszre szavazott.

A politikus azt mondta: az LMP Megújuló Magyarország elnevezésű programja a helyi gazdaság beindításával esélyt adna az ország “belföldi tőkeképző képességének” erősítésére.

“Szakítani kívánunk az álbaloldal és a Fidesz által összehozott felzárkózási zsákutcával, nem bízunk abban, hogy a külföldi tőke és a hazai oligarchák önmagukban képesek munkahelyeket teremteni” – hangoztatta.

Róna Péter közgazdász, az LMP programtanácsának elnöke azt mondta: zsákutcába került az a rendszerváltáskor formálódott nagy remény, hogy Magyarország felzárkózik a fejlett országokhoz, “ma már mindannyian tudjuk, hogy leszakadás van”.

“Mára a távolság köztünk és a nyugat-európai országok között nagyobb lett, mint ami huszonöt évvel ezelőtt volt, ezen idő alatt a magyar nemzetgazdaság 21,7 százalékkal maradt el a világgazdaság növekedésétől” – jegyezte meg.

Hozzáfűzte: honfitársaink tízezrei élnek az utcán, legalább egymillióan éheznek, három millióan nyomorban élnek, s több ember hagyta el az országot az elmúlt négy évben, mint 1956-ban.

“Mi történt velünk, hogyan lehetséges ez, nem lehet ezt megállítani, megfordítani, nincs bennünk annyi erő, önérzet, önbecsülés, hogy tegyünk róla?” – vetette fel.

Róna Péter az ország fejlődése szempontjából szükségesnek nevezte a devizaalapú hitelezés kivezetését, és jelezte, hibás döntésnek tartja a paksi atomerőműnek a jelenlegi formában tervezett bővítését. Ehelyett korszerűbb technológiák alkalmazását, “a több lábon állást”, a megújuló energiák fejlesztését szorgalmazta.

Keresztes László Lóránt, Baranya 2-es, számú pécsi körzetének LMP-s képviselőjelöltje hangoztatta: az országgyűlési választás tétje az, hogy milyen erős képviseletet kap az LMP által kínált szemléletváltás a parlamentben.

hirdetés
Uránia Mozi

Hirdetés

2 HOZZÁSZÓLÁS

  1. Mint az szdsz utóda talán nem kéne ugy csinálni mintha most jöttek volna a holdról. Én köszönöm nem kérem őket….

  2. Az elmúlt 24 évet kellene elszámoltatni és teljesen új alapokra fektetni a közéletet. Az ügynököket, volt MSZMP-seket, bűnözőket, kártékony politikusokat elzavarni. Fülkeforradalom volt, ezért lehet a mostani kormány telis tele kommunistákkal.

Comments are closed.