Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára egy interjúban arról beszélt, több kínai autógyárral is egyeztetnek arról, hogy a Bicsérd melletti ipari parkba telepítsenek gyártókapacitást. Péterffy Attila, Pécs polgármestere Facebook-oldalán hosszabb posztban reagált a hírre.
„Óriásbefektetés Pécs mellett? A pécsiek nélkül ne szülessen döntés!” című bejegyzésben a városvezető a következőket írja:
- Álláspontja változatlan: Pécs határában a talajt és az ivóvizet szennyező akkumulátorgyár semmiképpen nem épülhet.
- 2023 szeptemberéig a témában semmilyen tájékoztatást nem kapott, ezért számos politikai és állami szereplőt keresett meg a témában.
- További leveleket küldött 2024 májusában, azt követően, hogy a témában egy évvel ezelőtt egymásnak ellentmondó hírek jelentek meg, majd tűntek el híroldalakról.
- Az elmúlt hetekben újabb megkeresésekkel élt. Őri László, a baranyai önkormányzat elnöke arról tájékoztatta, konkrét információja nincs a beruházásról.
- Joó István, a Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója levelében leszögezte: a terület tekintetében semmilyen befektetői döntés nem született.
- Nagy Csaba fideszes parlamenti képviselő úgy reagált, hogy kérdéseire szívesen válaszol, de csak egy személyes találkozó során.
„Eddig tehát a megkeresésemre érdemben reagáló szereplők mindegyike nemleges választ adott arra a kérdésre, hogy tervben van-e Pécs határában, Bicsérd térségében óriásbefektető beruházása. A Pécsi Tudományegyetem kancellárjától köszönettel rendszeresen kapok tájékoztatást a szóban forgó bicsérdi terület iparterületté alakítása kapcsán. Ám konkrét befektetőről jelenleg az egyetemnek sincs tudomása” – fogalmaz a polgármester.
Péterffy Attila azt írta, az önkormányzat tudna partner lenni az ipari park fejlesztésében, de nem bármi áron. Hozzátette: továbbra sem kap a pécsiek közössége tájékoztatást a témában, ezért időről-időre az illetékesekhez fog fordulni kérdéseivel, és az információit meg fogja osztani a pécsiekkel.