16 C
hétfő, április 29, 2024
KezdőlapAbszolút NőCsajok a csúcson: óriási pécsi győzelem a női rali-Eb-n!

Csajok a csúcson: óriási pécsi győzelem a női rali-Eb-n!

Remek versenyen van túl Vogel Adrienn és pécsi navigátora, Notheisz Ivett, hiszen győzelemmel kezdtek a rali-Eb római szakaszán – olvasható a RallyCafé honlapján.

Ráadásul a tehetséges versenyzők nemcsak a leggyorsabbak voltak a nők között a Róma-ralin, hanem az ERC3-as értékelésben a pontszerző ötödik helyen értek célba a kategória tizenkilenc indulójából.

Összetettben a rajthoz álló több mint 100 autóból 44. lett a magyar női páros a Ford Fiesta R4-gyel.

Két nap alatt egyébként közel kétszáz kilométert kellett teljesítenie a mezőnynek 15 gyorsasági szakaszon. Az etapokkal együtt több mint 800 kilométert tettek meg a Fiuggi környékére szervezett versenyen, mely a koronavírus-járvány miatt a tervezettnél később kezdődő 2020-as rali-Eb nyitóhétvégéje volt.

Mint kiderül a RallyCafé cikkéből, a versenykörülményeket nehezítette a forró időjárás, vasárnap 34 fok volt, ami azt jelenti, hogy az autóban hatvan fok is lehetett. Ennek ellenére Vogel nemcsak végigcsinálta a versenyt, de legjobb női pilótaként zárt pécsi navigátorával, Notheisz Ivett-tel.