Hirdetés

Befejeződött a Magyar Máltai Szeretetszolgálat dél-dunántúli régiós központjának 300 millió forintból megvalósuló, éveken át tartó felújítása Pécsen, a beruházást csütörtökön adták át.

Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára a csütörtöki ünnepélyes átadón emlékeztetett, a magyar kormány közel tíz esztendeje döntött úgy, hogy karitatív szervezet munkájának összefogásában segítséget nyújt és kiemelt támogatásukról gondoskodik.

Az államtitkár a pécsi fejlesztésekre térve elmondta, a beruházás rászorultak, elesettek segítését oldja meg helyben. Utalt arra, hogy a pécsi belvárosban elhelyezkedő műemléki épület padlástér-beépítését, valamint az udvar rendezését és burkolását magában foglaló munka 62 millió forintos fejlesztési forrásból valósulhatott meg a szervezet által elnyert pályázat révén. Hozzátette: a szervezet a most átadott épületen kívül két másik helyszínen is beruházásokat hajt végre Pécsett e forrásból, emellett az ország további hat pontján valósít meg projekteket.

Soltész Miklós államtitkár adta át a létesítményt

Kiemelte: Pécsett a polgármester és az önkormányzat együttműködő volt a karitatív szervezetek munkáját segítő intézkedések megvalósításában. Mint fogalmazott, nem is kérdés számára, hogy ez folytatódni fog, amennyiben a pécsiek Vári Attila, a Fidesz, a KDNP és az Összefogás Pécsért közös pécsi polgármesterjelöltjének szavaznak bizalmat a helyhatósági választásokon.

Páva Zsolt, Pécs polgármestere azt emelte ki, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a pécsi  önkormányzat közötti együttműködés egyik fontos eleme volt, amikor egy leszakadó városrészben évekkel ezelőtt egy ma is zajló sikeres felzárkóztatási programot indítottak el. Emellett, tette hozzá, szociális segítséget nyújtanak a belvárosban élő elesetteknek is.

Kozma Imre atya is beszédet mondott

Kozma Imre, a harmincéves MMSZ Egyesület alapító elnöke azt hangoztatta, hogy a szervezet a keresztény örökség birtokában a vallás értékeit újra megjelenítő „keresztény rendszerváltás” egyik megvalósítója. Utalt arra, hogy ezen értékek segítségével tudnak „ebben a világban kapcsolatot teremteni az emberek egymással (…) s tudják, mi az a keresztény szabadság, azaz a szabadság a jóra” – fogalmazott.

Hirdetés

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét