17 C
kedd, május 14, 2024
KezdőlapPécs AktuálEz így kevés lesz...

Ez így kevés lesz…

A PMFC 1-1-es döntetlent játszott hazai pályán a Haladással, így ismét kieső helyre került az NB II.-ben, miközben már csak négy forduló van hátra a bajnokságból.

Mátyus János csapata számára már minden egyes bajnoki élet-halál kérdése, hiszen vészesen közeledik a bajnokság vége, és a Pécs továbbra is pengeélen táncol. Bár az utóbbi két körben a vonal fölött volt a csapat, látva a tabella hátsó régióját, túl szoros az állás ahhoz, hogy bárki is megnyugodhasson.

Ennek fényében azt vártuk a csapattól, hogy a Haladás elleni hazain kockáztatni fog, a győzelem ebben a helyzetben ugyanis mindennél fontosabb. Az, hogy a Pécs ezúttal két csatárral kezdett jelezte, hogy valóban a győzelemre hajt. Az egyetlen baj az volt, hogy aztán a jákét már nem igazán úgy nézett ki, mint egy nyerni akaró csapaté. Az első bő negyed óra közel járt a nézhetetlenhez, hiszen egyik oldalon sem nagyon láthattunk 3 jó passzt egymás után. Ezek után szinte a semmiből szerzett vezetést a PMFC, egy gyors ellentámadás végén Majnovics keresztlabdáját vette le Harsányi, majd egy csel után lőtte ki a bal alsót.

Így pedig azért sokkal jobb volt nézni az amúgy szinte nézhetetlen színvonalú derbit. A Haladás semmilyen veszélyt nem jelentett Helesfay kapujára, így izgalmat leginkább az ápolások generáltak. ELőbb Hudák majd Terbe maradt a fölön hosszabb ideig, de mind a ketten vissza tudtak térni – még, ha utóbbi csak a szünetig is bírta végül. Amennyire előzmény nélküli volt a pécsi vezető gól, annyire nem lehetett számítani az egyenlítésre sem, de a 41. percben megérkezett. Katona találata után már mindenki látványosan várta a negyed órás szünetet.

A PMFC a második félidőben aztán elkezdte magát csípkedni, láthatóan Harsányiék komolyan vették, hogy nyerni akarnak. Akadt is több nagy helyzete a Pécsnek, sajnos azonban minden kimaradt a Haladás kapuja előtt. Az 1-1 pedig a Munkás jelen helyzetében bizony nagyon kevés. Főleg, hogy a BVSC győzelmével a Pécs ismét kieső helyre került, így kell nekiindulnia az utolsó négy fordulónak, ami ráadásul nem ígérkzeik épp könnyűnek. Legközelebb például Győrben kellene pontot szerezni. Emberes feladat…

PMFC–Haladás 1-1 (1-1)
Labdarúgó-Merkantil Bank Liga, 30. forduló. Pécs, 1000 néző.
PMFC: Helesfay – Szekszárdi, Pejovics, Hadaró – Harsányi, Terbe (Szeles, 46.), Krausz, Hudák (Bachesz, 62.), Majnovics – Tóth-Gábor, Rácz Balázs (Szabó M. 62.). Vezetőedző: Mátyus János.
Haladás: Pálfi – Nyíri, Jagodics, Ene, Bolla – Szakály, Jancsó (Zvekanov, 81.) – Horváth (Bosnjak, 89.), Rácz Barnabás (Beronja, 89.), Mohos (Csernik, 65.) – Katona (Pintér, 81.). Vezetőedző: Alakszandar Jovics.

Gólok: Harsányi (19.), ill. Katona (41.).