Pécs
szombat, május 11, 2024
KezdőlapPécs AktuálKözéletHazai pályán ez kevés

Hazai pályán ez kevés

Alacsony színvonalú meccsen, zsinórban harmadik vereségét szenvedte el az NKA Universitas Pécs férfikosárlabda-csapata, ezúttal a Kaposvártól kaptak ki Kovácsék hazai pályán.

Az alapszakasz első körére nem sok panasza lehetett az NKA szimpatizánsainak, hiszen újoncként kimondottan jól szerepelt az Akadémia az élvonalban. Még a Körmenden elszenvedett vereség is a „bőven belefér” kategóriába esett, aztán az ünnepek között, a Falco elleni tükörsima vereség után már látszott, hogy talán most érkezett el első komolyabb hullámvölgyéhez Goran Tadics legénysége. A szombathelyiek elleni csörte megmutatta, hogy Meleg Gergő hiányában, négy légiósára támaszkodva már nem egy éhes fenevad, sokkal inkább egy fogatlan – de legalábbis fájós fogú – oroszlán az NKA.

Szombaton este, a Kaposvár elleni hazai csata pedig újfent ezt erősítette meg. Meleg sérülés miatt továbbra sem léphetett pályára, ez pedig a hazaiak támadójátékát alapvetően határozta meg. Sok elképzelés ugyanis az első félidőben azon túl, hogy  „majd Durmo vagy Manjgsfics megoldja”, nem igen akadt az Akadémia előre játékában. Az egyetlen szerencséjük az volt Ladoséknak, hogy a KKK is pocsék formát mutatott. Az, hogy húsz perc után 26-28 állt az eredményjelzőn, leginkább arról árulkodott, a Kaposvár volt a kevéssé rossz két negyed alatt…

A harmadik negyedben azért beindult a pontgyártás is. Az NKA hol leszakadt 7-8 ponttal, hogy egy-egy nagy rohanással ismét szorossá tette az eredményt. Az igazi fordulat azonban nem akart jönni. Persze úgy nehéz is lett volna, hogy Nikolicson és Durmon kívül gyakorlatilag nem volt elfogadható teljesítmény a hazaiaknál. Bár Manjgafics is gyártotta a pontokat, a bosnyák magasembernek – a szezonban már sokadszor – talán érdemes lenne elgondolkodnia egy sportbolt nyitásán, annyi labdát mint ő, ugyanis kevesen adnak el. Nem is csak konkrétan az eladott labdák, hanem az elképesztően nagy hibaszázalék a dobásainál, ami a fő gondot okozza. A Kaposvár ellen például 17 mezőnykísérletéből csupán 7 esett be.

Sokat elárul a meccs színvonaláról, hogy az NKA még így is könnyedén megnyerhette volna a találkozót, a KKK ugyanis simán odaajándékozta a mindent eldöntő dobás lehetőségét a hazaiaknak. Azt azonban Manjgafics elrontotta, így zsinórban harmadszor is vereséget szenvedett az Akadémia.

A jövő heti, Paks elleni idegenbeli találkozó előtt minden bizonnyal az lesz a legfőbb kérdés, hogy Meleg Gergőre számíthat-e ismét a szakmai stáb – ezzel kapcsolatban azonban csak tippelgetni lehet, a klub ugyanis az elmúlt hetekben semmit sem közölt a tehetséges fiatal magasember állapotáról. Akár vele, akár nélküle, de fordulatra van szükség. Olyan játékkal ugyanis, amit az előző két meccsén mutatott az NKA, kudarcra van ítélve. Ha azonban sikerül visszatalálni a korábbi útra, és a légiósok mindegyikénél el lehet érni, hogy beálljanak a sorba, akár már Pakson megtörhet a rossz széria.

NKA Universitas Pécs–Kometa Kaposvári KK 67-69 (16-17, 10-11, 21-23, 20-18)
Kosárlabda-NB I., fériak.
NKA Universitas Pécs: NIKOLICS 18/6, Lukácsi 1, Kovács P. 3, DURMO 18/3, Manjgafics 16/6. Cs.: Luzsaics 6/6, Lados 3, Scherer 2, Kerpel-Fronius, Herger, Benke. Vezetőedző: Goran Tadics.
Kometa Kaposvári KK: Krnjajski, ABELL 19/6, Paár 6/6,  Jackson 7, Jean-Marie 12. Cs.: EADDY 15/6, SZŐKE 5/3, Koprivica 2, Bogdán 2, Halmai 1. Vezetőedző: Dalibor Damjanovics.

Fotó: NKA Universitas Pécs