A húsvéti hosszú hétvégén sem maradnak programok nélkül a pécsiek. Összeszedtük, hogy mit tudnak csinálni azok, akik a kényelmes otthonülős ünnep helyett inkább az aktív kikapcsolódást preferálják.
Akár húsvétvasárnap is mehetünk múzeumban
A kultúra kedvelői számára nem akadály az ünnep, hiszen a Janus Pannonius Múzeum tájékoztatása szerint nagypéntekek, nagyszombaton és húsvétvasárnap is számos kiállítás, állandó is időszaki tárlat is látogatható.
Nyitvatartás:
2025. április 18. (nagypéntek)
10:00–18:00
• JPM Csontváry Múzeum
• JPM Vasarely Múzeum
• JPM Zsolnay Múzeum
• JPM Modern Magyar Képtár
2025. április 19. (nagyszombat)
A megszokott nyitvatartási rend van érvényben, így e napon a Janus Pannonius Múzeum 11 kiállítóhelye is látogatható. A Csontváry zongorával festve koncert – amely a normál belépőjeggyel meghallgatható – 16:30-kor kezdődik.
2025. április 20. (húsvétvasárnap)
10:00–18:00
• Janus Pannonius Múzeum Látogatóközpont (A hely szelleme – Genius Loci kiállítás, Római Kőtár)
• JPM Csontváry Múzeum
• JPM Vasarely Múzeum
• JPM Zsolnay Múzeum
Húsvéthétfő az egyetlen nap, amikor a múzeumok is pihennek – de a locsolkodás miatt akkor talán amúgy is máshol lesz a fókusz.
Vidám római ünnep a Cella Septichorában
Ahogyan arról korábban már beszámoltunk, április 19-én, nagyszombaton Floráliát rendeznek a Cella Septichora Látogatóközpontban, ahol a Római Birodalom legvidámabb ünnepe kel életre, játékokkal, tánccal, beöltözéssel, kézműveskedéssel és sok más izgalmas programmal.
Íme a részletek:
Hétvégén sem késő megvenni az húsvéti sonkát
Bár nagypénteken, húsvétvasárnap és hétfőn is zárva tart, nagyszombaton azonban nyitva lesz a Vásárcsarnok! Ez azért jó hír, mert az ünnephez elengedhetetlen „kellékeket” még bárki be tudja szerezni, aki az utolsó napok hajtása közepette kifelejtett valamit a bevásárlólistáról. Sonka? Tojás? Friss zöldségek az ünnepi asztalra? Esetleg egy kis dekoráció, hogy még szebb legyen a húsvét?
Egy nagy séta a családdal
Pénteken még csúnya fellegek borítják az eget, az eső sem kerül el minket, de ha hinni lehet az előrejelzéseknek, a hétvégi további részében szép tavaszi idő vár ránk. Éppen ezért nyugodtan fel lehet majd tápászkodni a családdal au ünnepi ebédek után, és lehet egy kellemes sétát tenni. Szerencsére Pécsett jócskán akadnak helyek, ahova ki lehet ruccanni egy kicsit. A Misina Tetőpont például mindig jó választás, onnan pedig egy rövid mecseki túrával át is lehet baktatni a Meseerdőbe – a kicsik biztosan élvezni fogják a programot. Ha pedig valaki kizárólag a természetbe vágyik, az elmúlt években szépen kicsinosított Malomvölgyi Parkerdő lehet az egyik legjobb választás.
Locsolkodás mellé Zsolnay Húsvét
A Zsolnay Negyed április 21-én, azaz húsvéthétfőn egész napos programmal várja a családokat.
Lesz ringató, labdacsata, interaktív mesejáték, kézműves foglalkozások, Lívi zeneműhely és sok más izgalmas program.
A teljes programsort és a részleteket IDE KATTINTVA találják meg.