Izgalmas, hangulatos kiállítást tekinthetnek meg a pécsi művészetkedvelők: a Gábor Jenő párizsi utazása című tárlat a művész párizsi utazásáról írt naplóján alapszik, így nem csak a különleges, nagyváros-ihlette festményeket csodálhatjuk meg, a szöveg egészíti ki az élményt. A megnyitó ünnepség október 8-án, csütörtökön, 17 órakor lesz a Modern Magyar Képtárban!
Új, fontos állomáshoz érkezett a Képtári tárlatok pécsi műbarátoknak című sorozat a Gábor Jenő párizsi utazása című tárlattal.
Mint olvasható a Janus Pannonius Múzeum ismertetőjében, Párizs a 20. század elején a képzőművészeti élet központja volt. Gábor Jenő itt talált rá a modern nagyváros életének különleges jeleneteire, egyben a modern képzőművészeti törekvésekre.
A párizsi képeken egy pécsi turista egzotikumot kereső nézőpontjából látjuk a várost.
A jellegzetes utcák, épületek, a Szajna hídjai, a Bois de Boulogne parkja, vagy a Le Havre-i kikötő és strand, az opera nézőtere vagy a mulatók és szórakozóhelyek világa mind megelevenedik a festményeken.
Az éjszakai élet fontos festői témája a művésznek.
1966-ban a pécsi múzeum felkérésére írt önéletrajzában így emlékszik erre a korszakára:
Gábor Jenő naplójának rövidített változata kommentárral és képmellékletekkel megjelent a pécsi Jelenkor szeptemberi számában. A teljes napló pedig külön füzetként megvásárolható a kiállításon.
A megnyitó október 8-án 17 órakor lesz a Modern Magyar Képtárban, P. Horváth Tamás író, önkormányzati képviselő mond bevezetőt, a kiállítást Nagy András, a Janus Pannonius Múzeum Képző- és Iparművészeti Osztályának vezetője nyitja meg.
A kiállítás telefonos bejelentkezést (30-539-8090) követően tekinthető meg – 2020. október 9-től 2021. március 28-ig, hétfő kivételével naponta 10-től 18 óráig a Modern Magyar Képtárban (Pécs, Papnövelde utca 5.).