9 C
Pécs
vasárnap, szeptember 15, 2024
KezdőlapCsemegeMinden, amit a logózott és nyomott ragasztószalagról tudni érdemes

Minden, amit a logózott és nyomott ragasztószalagról tudni érdemes

A csomagolástechnika számos innovatív megoldással könnyíti meg a logisztika és a szállítmányozás területeit. A logózott és a nyomtatott ragasztószalagok pedig élen járnak ebben a témában.

A jó hír pedig az, hogy ezek nem csak arra hivatottak, hogy biztonságban legyen a csomag rögzítése és a szállítás! Kiemelkedő lehetőséget jelentenek arra nézve is, hogy a márkánk ismertségét növeljük, valamint az ügyfelek figyelmét felkeltsük.

A brandépítés ma már olyan lépésnek számít, amit nem hagyhatunk ki az üzleti stratégiából. Az pedig, hogy erre nem kell olyan sok költséget elkülöníteni, hihetetlen előnynek számít. Persze a marketingbüdzsé ettől még szükséges, de így könnyebben optimalizálhatjuk.

Milyen anyagból készülhet?

A logózott ragasztószalag többféle alapanyagból készülhet, amik közül az egyik a polipropilén műanyag, vagyis a PP. Talán ez a legelterjedtebb változat is a megfelelő ár-minőség aránya miatt. Amit viszont érdemes tudni még erről az anyagról, hogy erős mechanikai hatás esetén könnyebben sérül, ami már nem tartja így a csomagot.

A PVC ezzel szemben már sokkal jobban bírja a gyűrődést, így hatékonyabb a csomagok védelmében. Abból a szempontból is előnyösebb a PP anyaghoz képest, hogy sokkal szebb nyomatok érhetőek el ezen a felületen. Hátrányát pedig a magasabb előállítási költség jelenti.

Milyen ragasztó kerülhet rá?

A legelterjedtebb ragasztótípus az akrilát, ami vízbázisú, ugyanakkor környezetbarát is egyben. Jellemzően a polipropilén hordozóra kerül, ami jó választásnak számít. A végső kötési idő általában 2-4 óra, de szoba,- és magas hőmérsékleten is megfelelő tapadási képességgel rendelkezik.

A hotmelt ragasztóréteg ezzel szemben már 1-2 óra alatt teljesen megköt, de hidegebb környezetben nem tapad olyan jól. Ami még a hátrányai közé sorolható, hogy nem ajánlott közvetlenül a termékre ragasztani, mert maradéktalanul nem távolítható el.

A kaucsukragasztó kifejezetten az agresszív és gyors tapadásigény esetén ajánlott típus, ami jellemzően PVC hordozófelülettel párosul. A kiemelkedő tapadási és kötési ideje miatt azonban jóval magasabb a költsége is, mint az előző két verziónak.

A solvent ragasztóréteg kimondottan alacsony hőmérsékletre lett kifejlesztve, így akár hűtőházi körülmények között is bátran használható. Ennek megfelelően azonban az árfekvése is magasabb.

Milyen előnyeik vannak?

A PP és a PVC ragasztószalagok egyik előnye a sérülékenységükből adódik. A hírekben gyakran olvashatunk a csomagok elkallódásáról vagy illetéktelen felnyitásáról. Ezek az alapanyagok nem adnak lehetőséget arra, hogy utána ugyanazzal a szalaggal vissza legyen zárva a termék.

A másik pozitívum a rugalmasság és a megfelelő szakítószilárdság. A tartósságuk szintén jó tulajdonság, mert a nedvességnek, a hőnek és a vegyszereknek is képesek ellenállni.

Minden iparág megtalálja a számára ideális anyagú ragasztószalagot, emellett még a háztartásokban is több típust alkalmazhatunk. Érdemes szétnézni a Webmaxx kínálatában is! 

(x)

Hirdetés
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Hírzóna

Abszolút Nő