A PVSE díjazta a kiemelkedő teljesítményt

Legalább az országos döntőbe jutó, illetve ott dobogós helyet elérő 75 sportolóját jutalmazta meg hagyományos szezonzáró ünnepsége keretében a Pécs Városi Sportiskola Egyesület (PVSE). A klub 978 igazolt sportolója közül a legjobbak az idén 62-szer állhattak országos bajnoki viadal dobogójára, ebből 24-szer a legtetejére; 16-an válogatottak, hatan pedig már most az olimpiai A-kerettel készülnek Londonra.

Az utóbbi évek legsikeresebb esztendejét ünnepelheti idén a PVSE, illetve a Pécs Városi Sportiskola, amely az ország 42 sportiskolája közül Eger és Nyíregyháza után a 3. helyet érte el a rangsorban – fejezte ki örömét már bevezetőjében Danyi Gábor, a PVSE ügyvezető elnöke, aki a Szivárvány Gyermekházban megtartott csütörtöki összejövetelen az ünneplő diáksereget, illetve edzőiket köszöntötte.

A sportvezető az aktuális sikerek mellett a folyamatosságot emelte ki, mint az egyesület fő erényét, hiszen a 11 sportágban 13 szakosztályt működtető klub hosszú évek óta kiemelkedő eredményekkel büszkélkedhet a megyeszékhely utánpótlás-nevelésében. A közelmúltat elsősorban az úszók, az atléták és a tájfutók sikerei fémjelzik, míg a labdás sportágakban a pécsi élvonalbeli felnőtt kézisek és kosarasok ugyancsak egyre mélyebben merítenek a szárnyaikat itt bontogató fiatalokból.

Danyi Gábor külön szót emelt arról az öt sportolóról (Biczó Bence, Bodor Richárd, Meilinger Csaba, Peterdi András, Tarjányi Judit), akik a mai állás szerint városunkat képviselhetik a londoni olimpián, illetve paralimpián.
A díjazást részletes értékelő beszámolókkal egészítették ki a szakosztályok vezetői, edzői, az említett „főszereplők” mellett külön megjutalmazva saját sportáguk kiemelkedő eredményt elérő tagjait.

Vári Attila, a júliusi megalakulásakor a Pécs Városi Sportiskolát is integráló Pécsi Sport Nonprofit Zrt. vezérigazgatója zárszavában egyrészt ugyancsak örömét fejezte ki a számtalan jó eredmény miatt, másrészt arról is biztosította e jelenlévőket, hogy az önkormányzat a jövőben is hasonló vagy még szorosabb segítő kezet igyekszik nyújtani az ifjú sportolóknak tehetségük kibontakoztatásához.

Reményei szerint a közeljövőben többek között a pécsi sportinfrastruktúra fejlesztésével is – az ezt célzó pályázatok sikere esetén többek között megújulhatna a Műjégpálya műszaki bázisa, további fedett medencével bővülhetne a Hullámfürdő, és egy új sport-munkacsarnok is szolgálhatná a felkészülést.

A PVSE elitötöse (a kiemelt díjazottak)

Biczó Bence (úszó, ifi ob 2×1., felnőtt ob 2. és 4., ifi olimpiai 1. és 6., ifi Eb 200 pillangó 1., 100 pillangó 3., korosztályos csúcstartó, 200 pillangón felnőtt világranglista 9., európai 2., londoni olimpiai kerettag – edző: Sántics Béla).
Bodor Richárd (úszó, 50 m mell ob 1., 100 m mell ob 2., 200 mell ob 3., Eb-középdöntős 50 és 100 mellen, londoni olimpiai kerettag – edző: Sántics Béla).
Bujtár Ádám (kézilabdázó, serdülő ob 3., korosztályos válogatott, felnőtt NB I-es kerettag – edző: Gyulay László, Danyi Gábor).
Meilinger Csaba (paraúszó, felnőtt ob 1., 4×100 és 4×200 vegyes váltó Eb 5., 4×100-as vegyes váltó vb 7., 200 vegyes vb 9., londoni paralimpiai kerettag – edző: Tari Imre.
Tarjányi Judit (paraúszó, 3x ob 1., 200 vegyes vb 6., 50 gyors Eb 6., 100 mell Eb 8., londoni paralimpiai kerettag – edző: Tari Imre).
Peterdi András (vívó, U23-as Eb 3., felnőtt válogató 2., londoni olimpiai kerettag – edző: Danka Sándor).

A PVSE szakosztályonként jutalmazott sportolói, kiemelkedő eredményeikkel, edzőikkel:

ATLÉTIKA:
1. Papp Attila
Serdülő OB:    IV. hely / 4×100 m váltófutás
VI. hely / 4×600 m váltófutás
V. hely  / 80 m gátfutás
Összetett OB: IV. hely / csapat
Edzője: Kárpátiné Kövesi Enikő

2. Dudás Máté
Országos Diákolimpia: I. hely / magasugrás 1,58 m
Serdülő OB:    II. hely / magasugrás 1,55 m
IV. hely / 4×100 m váltófutás
Összetett OB: IV. hely / csapat

3. Cseri Bence
Gyerek OB:    III. hely / távolugrás 4,90 m

4. Szemes Máté
Gyerek OB:    II. hely / 60 m síkfutás

5. Keresztes Réka
Gyerek OB:    II. hely / csapatbajnokság
IV. hely / magasugrás
V. hely / 4×200 m váltófutás

6. Al Saidi Sara
Gyerek OB:    II. hely / csapatbajnokság
II. hely / távolugrás 4,50 m
V. hely / 4×200 m váltófutás

7. Schvara Anna
Gyerek OB:    II. hely / csapatbajnokság
IV. hely / kislabdahajítás
Országos Diákolimpia: VIII. hely / 3 próba
Ki a leggyorsabb országos verseny: VI. hely / 800 m síkfutás

8. Vörös Vanessa
Gyerek OB:    II. hely / csapatbajnokság
VIII. hely / 60m gátfutás

9. Grisnik Sára
Gyerek OB:    II. hely / csapatbajnokság
V. hely / 4x200m váltófutás
Ki a leggyorsabb országos verseny: V. hely / 60m síkfutás
A jutalmazottak edzője: Béliné Feket Viktória

10. Marát Patrik
Ifjúsági OB: 1. hely / 3000m síkfutás

11. Srp Miklós
Ifjúsági OB: 1. hely / 10km gyaloglás

12. Récsei Rita
Serdülő OB: 1. hely / 3 km gyaloglás

13. Dicső Zsolt
Serdülő OB: 3. hely / 600m síkfutás

14. Müller Hédi
Serdülő OB: 3. hely / 1500m akadályfutás
Ifjúsági OB kismaratoni csapat 1. hely (15 km):

15. Annus Szilveszter
16. Halász Ádám
17. Szilágyi Gábor

A jutalmazottak edzői: Fogarasi Sándor vezetőedző, Sellei András, Srp Gyula

Az atlétika-szakosztály jutalmazott edzői:

Béliné Fekete Viktória
Fogarasi Sándor
Kárpátiné Kövesi Enikő
Sellei András

KAJAK-KENU:

1. Orémusz Tamás
Vidékbajnokság    K-1 fiú kölyök 2000 m        I. hely
Országos Bajnokság    K-1 fiú kölyök 2000 m        I. hely
Országos Bajnokság    K-1 férfi serdülő 3×200 m váltó    II. hely
Nagy Zoltán Emlékverseny K-2 férfi serdülő 200 m    II. hely

2. Fenyvesi Áron
Vidék Bajnokság    K-1 férfi serdülő 500 m        V. hely
Vidék Bajnokság    K-1 férfi serdülő 1000 m        VIII. hely
Országos Bajnokság    K-1 férfi serdülő 3×200 m váltó    II. hely
Nagy Zoltán Emlékverseny K-2 férfi serdülő 200 m    II. hely

3. Hantai Dávid
Vidék Bajnokság    K-1 férfi serdülő 2000 m        III. hely
Országos Bajnokság    K-1 férfi serdülő 2000 m        II. hely
Országos Bajnokság    K-1 férfi serdülő 3×200 m váltó    II. hely

A jutalmazottak edzői: Csaba András, ifj. Csaba András

KÉZILABDA (FIÚ ÉS LÁNY):

Országos serdülő bajnokság III. helyezés.
1. Szomor Olivér
2. Takács Balázs
3. Bérces Patrik
4. Spolár Bence
5. Nánási Dávid
6. Nagy Norbert
7. Bérces Csaba
A jutalmazott csapat edzője: Gyulay László

Kézilabda fiú és lány szakosztály jutalmazott edzői:
Gyulay László
Halmai Csaba
Harmat Tamás
Kovács Gábor (Kipu)
Szabó-Csíkos Judit
Székely Kata
Tóth András
Tóth János
Wiesner László

KOSÁRLABDA (FIÚ ÉS LÁNY):

1. Bíró Olivér
Junior csapat kiemelkedő játékosa, OB 9-12. hely.
PVSK-Panthers NB I-es felnőtt férfi csapatának tagja.
2. Ignácz Dávid
Junior csapat kiemelkedő játékosa, OB 9-12. hely.
PVSK-Panthers NB I-es felnőtt férfi csapatának tagja.
Edzőjük: Czene Balázs

3. Mellár Rebeka
Országos serdülő bajnokság 8. hely, a csapat kiemelkedő tagja.
4. Sellei Dalma
Országos serdülő bajnokság 8. hely, a csapat kiemelkedő tagja.
Edzőjük: Debreceni Eszter

Kosárlabda fiú és lány szakosztály jutalmazott edzői:
Debreceni Eszter
Imreh Ajtony
Szentendrei áron
Zalay Zoltán

RÖVIDPÁLYÁS GYORSKORCSOLYA:

1. Bornemissza Zsuzsa
Diákolimpia Országos Döntő:    I. hely / 500m lány
II. hely / 100m váltó
Mikulás kupa nemzetközi verseny: III. hely

2. Tóth Tímea
Diákolimpia Országos Döntő:    I. hely / 500m lány
II. hely / 100m váltó
Utánpótlás magyar bajnokság:    I. hely
Mikulás kupa nemzetközi verseny: III. hely
Olimpiai reménységek versenye: 3. hely
Kadett Európa Kupa: 3. hely
Edzőjük: Telegdi Csaba

TÁJFUTÁS:
1. Becze Rita
Országos Váltó Bajnokság: 3. hely
Országos Rövid távú OB: 6. hely
Országos Pontbegyűjtő Csapatbajnokság: 2. hely

2. Pataki Réka Dalida
Diákolimpia Országos Döntő: 2. hely / rövidtáv
+ Atlétika Gyerek csapatbajnokság 2. hely

3. Szuromi Luca
Országos Váltó Bajnokság: 3. hely
Országos Nappali Egyéni Bajn. 5. hely
Országos Pontbegyűjtő Csapatbajnokság: 2. hely

4. Viniczai Csenge
Országos Váltó Bajnokság: 3. hely
Országos Nappali Egyéni Bajn. 1. hely
Országos Pontbegyűjtő Csapatbajnokság: 2. hely
Diákolimpia Országos Döntő: 1. hely / rövidtáv
Középtávú OB: 4. hely

5. Vonyó Virág
Országos Pontbegyűjtő Csapatbajnokság: 2. hely
Jutalmazottak edzői: Viniczai Ferenc, Vonyó Péter
Tájfutó szakosztály jutalmazott edzői:
Viniczai Ferenc
Vonyó Péter

TORNA, RG:

Diákolimpia Országos Döntő 2. helyezett RG csapat:
1. Mátrai Míra
2. Nyulasi Csenge
3. Ortmann Anna
4. Schneider Tícia

Diákolimpia Országos Döntő 1. helyezett RG csapat:
5. Gálfi Diána
6. Lovász lili
7. Szenner Zsanett
8. Szilágyi Dorina
A két RG csapat edzője: Gyöngyösiné Megyeri Hajnalka.

Diákolimpia Országos Döntő 3. helyezett torna csapat:
9. Balogh Barbara
10. Barabás Nóra
11. Göncz Rebeka
12. Móga Georgina
13. Szenner Szabina
14. Nemes Krisztián
Baranya megye legjobb fiú tornásza.
Diákolimpia Országos Elődöntő 1. helyezett / egyéni és csapat
Diákolimpia Országos Döntő: 8. hely / csapat és 12. / egyéni összetett
A tornacsapat és Nemes Krisztián edzője: Erdeiné Békési Valéria.

ÚSZÁS:
1. Lengyel Anna
Ifjúsági OB:    I. hely / 200m pillangó és 800m gyors
II. hely / 1500m gyors
III. hely / 400m gyors
Felnőtt Magyar Bajnokság:    7. hely / 200m pillangóúszás és 400m gyors
6. hely / 800m gyors és 1500m gyors                Diákolimpia Országos Döntő: 3. hely / 100m pillangó
Felnőtt magyar válogatott, budapesti Eb résztvevője volt.

2. Rozanovic Ádám
Ifjúsági OB:    5. hely / 100m mell
4. hely / 50m mell
2. hely / 200m mell
Felnőtt Magyar Bajnokság: 5. hely / 200m mell

3. Sánta Adrienn
Ifjúsági OB:    4. hely / 100m gyors és 100m hát és 200m hát
3. hely / 50m hát
Felnőtt Magyar Bajnokság: 5. hely / 200m hát
Diákolimpia Országos Döntő: 2. hely / 100m hát és 100m gyors

4. Somogyi Bence
Ifjúsági OB:    6. hely / 50m mell és 200m mell
Jutalmazottak edzője: Sántics Béla (Bay Béla ösztöndíjas szakedző).

Az úszószakosztály jutalmazott edzői:
Módosné Iván Lili
Sántics Béla
Tari Imre

VÍVÁS:
1. Berta Dániel
Kadett Circiut: 2. hely / egyéni.
Kadett Országos Bajnokság:    1. hely / egyéni.
3. hely / csapat
Diákolimpia Országos Döntő: 3. hely / egyéni.

2. Miklós Kristóf
Kadett Circiut: 7. hely / egyéni.
Kadett Országos Bajnokság:    3. hely / csapat
Diákolimpia Országos Döntő: 2. hely / egyéni.

3. Tigyi Petra
Diákolimpia Országos Döntő: 2. hely / egyéni.

4. Uzsaly János
Kadett Országos Bajnokság:    3. hely / csapat

5. Peterdi Bence
Olimpici Grand Prix versenyeken több értékes helyezés.

Országos Diákolimpia Csapatverseny 2. hely:
6. Metzing Márton
7. Kovács Bence
8. Várady Balázs
A jutalmazottak edzői: Danka Sándor vezetőedző, Bokrétás Csaba, dr. Csontos Gergely, Hesz Krisztián, Rózsa Eszter.
Fegyvermester: Danka László.

A vívószakosztály jutalmazott edzői:
Danka Sándor
Rózsa Eszter

VÍZILABDA:

1. Csaba Márton
1997-es gyermek válogatott játékos.
2. Krizsán Gergő
1994-es serdülő válogatott játékos, bekerült a felnőtt OB I-es csapat játékoskeretébe.
3. Kovács Krisztián
Korosztályában kiemelkedő képességű kapus, bekerült a felnőtt OB I-es csapat játékoskeretébe.
4. Lajkó Márton
1997-es gyermek válogatott játékos.
5. Safrankó Donát
1995-ös serdülő válogatott játékos.

A jutalmazottak edzői: Gyöngyösi János és Lukács Gergely.

A vízilabda-szakosztály jutalmazott edzője: Lukács Gergely.

Szűcs Zsolt írása.

Hirdetés

Comments are closed.