8 C
péntek, április 26, 2024
KezdőlapCsemegeNagy szabályváltozások jöhetnek a fociban

Nagy szabályváltozások jöhetnek a fociban

Óriási szabályváltoztatási tervekkel rukkolt elő az IFAB – a futball szabályalkotó testülete –, miszerint lerövidítenék a félidők hosszát, terveikről az Index számolt be.

A nyolctagú társaságba négyet Nagy Britannia, a játék őshazája ad, valamint Anglia, Skócia, Wales és Észak-Írország. A másik négyet a nemzetközi szövetség, azaz a FIFA adja.

A félidők lerövidítése azt jelentené, hogy a labda játéktéren kívül jutása esetén a bíró megállítaná az időt, így a játék gyorsabbá válna és az időhúzás is elkerülhető lenne. A 2×30 tiszta játékidő nem is lenne olyan drasztikus ilyen tekintetben, ugyanis a holtidő rengeteget elvesz a 90 perces játékidőből.

Arról is szó volt, hogy a szögletet vagy a szabadrúgást végző játékos önmagának is lepasszolhatja a labdát, valamint a tizenegyes utáni kipattanó a továbbiakban érvénytelen lehet.

Februárban volt szó róla, hogy a sárga lapok után időbüntetés lesz, de erről sem született egyelőre döntés.