17 C
szombat, július 27, 2024
KezdőlapSportNem lesz ott a legjobb négyben az NKA

Nem lesz ott a legjobb négyben az NKA

Hazai pályán is sima vereséget szenvedett az NKA Univeristas Pécs női kosárlabdacsapata a Soprontól, így 2-0-ra elveszítette a negyeddöntős párharcot.

A pár napja Soponban elszenvedett vereség után világos volt a helyzet: vagy nyer a Pécs hazai pályán, vagy lemondhat a bajnoki elődöntős reményekrők. Nos, nagyjából egy félidőn bizakodhattak a pécsi drukkerek, a naygszünetig ugyanis legalább szoros volt az eredmény. Bár szűken már ekkor is vezetett a Sopron, de látótávon belül maradt Jovan Gorec együttese.

A második félidőben aztán már nem volt pardon… A vendégek feszítettek a védekezésükön, amire az NKA-nak nem volt elleszere, így a folyamatosn nyíló olló végül 19 pontos soproni vezetésnél állt meg.

A negyeddöntős párharcot így 2-0-val húzta be az ellenfél, a Pécs pedig még az 5-8. helyekért folytathatja majd.

NKA Universitas Pécs–Sopron Basket 60-79 (18-21, 17-17, 10-18, 15-23)
Kosárlabda-NB I., nők, negyedöntő, 2. mérkőzés.
NKA Universitas Pécs: Tadics 8/3, Wallace 4, WENINGER 11/6, Mérész 2, P. Williams 8. Cs.: SMAILBEGOVICS 10/3, Kiss, M. WILLIAMS12/6, Simon, Olawuyi 4, Laczkó 1. Vezetőedző: Jovan Gorec.
Sopron Basket: BÖRÖNDY 20/15, Papp 8, Varga 8/3, BROOKS 13, Sitku 2. Cs.: MOMPREMIER 14, Toman 1, FEGYVERNEKY 11/3, Kókai, Jevtovics 2, Szikszai. Vezetőedző: Gáspár Dávid.