csütörtök, április 18, 2024
KezdőlapSportLegyőzte a Kazincbarcikát, újra dobogón a PMFC

Legyőzte a Kazincbarcikát, újra dobogón a PMFC

3-0-ra is vezetett, végül 4-2-re nyert az NB II-ben a Pécs.

A Kazincbarcikát fogadta a PMFC vasárnap az NB II. 23. fordulójában. A Pécs a Helesfay – Sági, Preklet, Rácz, Katona – Grabant, Bartha, Futó, Óvári – Kónya, Adamcsek kezdőcsapattal lépett pályára.

A mérkőzés rövid krónikája (hosszabb szöveges tudósítást a PMFC honlapján olvashatnak, a klub Youtube-csatornáján pedig meg is tekinthetik a mérkőzést):

21. perc Egy szögletet követően a kapu előtt pattogott a labda, amit Preklet rúgott közelről a kazincbarcikai kapu jobb alsó sarkába, 1-0.

35. perc Gyors pécsi támadás futott a pályán, Kónya emelte a labdát Grabant elé, aki jobbról a kapu közepébe lőtt, 2-0.

54. perc Büntetőhöz jutott a Pécs, amit Bartha higgadtan értékesített, 3-0.

57. perc Szépített a Barcika: Kovács 12 métterről, félfordulattal lőtt a kapuba, 3-1.

66. perc Újabb vendég gól: a szabadrúgást Helesfay védte, de a kipattanót Oltean közelről a kapuba továbbította, 3-2.

74. perc. Geiger elé került a labda, a frissen becserélt játékos remekül lőtte ki a bal alsót, 4-2.

Mivel a Gyirmót legyőzte a Budaörsöt, a 17 órakor kezdődő Vasas-Szentlőrinc meccs eledményétől függetlenül a PMFC mindenképpen visszakapaszkodott a dobogóra. Ha viszont a fővárosiak nem győznek a baranyai kisváros csapata ellen, akkor a Pécs marad második helyen.