13 C
péntek, május 17, 2024
KezdőlapSportAz ötödik helyért játszhat az NKA

Az ötödik helyért játszhat az NKA

Másodszor is tükörsimán győzte le Csirke Ferenc együttese a Sopront, ezúttal idegenben.

Látványos volt a különbség az NKA és a Sopron férfikosárlabdasapata között az A csoport rájátszásában, ami az 5-8. helyekről hivatott döntei. Míg a hűség városának együttese látványosan kedvetlenül futott neki a párharcnak, Durmoék olyan elánnal vetették bele magukat, hogy arra csak csettintetni lehetett. Persze nem is kell ezen csodálkozni, hiszen újoncként esélye van arra az NKA-nak, hogy akár a bajnokság 5. helyén végezzen.

Az első lépést a cél felé meg is tették Kerpel-Froniusék, hiszen a hazai sima győzelem után Sopronban sem hagytak esélyt ellenfelüknek. Az első negyed után 12, a félidőben pedig már 23 ponttal vezettek. Így az is belefért a folytatásban, hogy Csirke Ferenc több játéklehetőséget adjon a kiegészítő embereknek.

Győzelmével az NKA 2-0-ra húzta be a Sopron elleni párharcot, és készülhet a Honvéd elleni csatára, ahol az 5. helyért csapnak majd össze a felek.

Sopron KC–NKA Universitas Pécs 59-83 (18-30, 7-18, 19-20, 15-15)
Kosárlabda-NB I., férfiak. Rájátszás az 5-8. helyekért. 2. mérkőzés.
Sopron KC: Csendes 5/3, Meszlényi, Griffin 10/3, SITKU 12/3, Molnár 4. Cs.: Fazekas 4/3, Schöll, GILL 17/6, Nichols 7, Polster. Vezetőedző: Gasper Potocnik.
NKA Universitas Pécs: Nikolics 2, Kovács P. 6/6, Scherer 5/3, DURMO 15/3, MANJGAFICS 17/6. Cs.: Kazay 3/3, Kerpel-Fronius 6, Bor, Rátgéber 4, Henry 7, WALKER 18/9, Lados. Vezetőedző: Csirke Ferenc.