A Pécsi Közösségi Alapítvány (PKA) idén is megszervezi új generációs támogatási programját, az Élő Adást. Már ki is derült, melyik az a három szervezet, amelyeket a május 6-i adománygyűjtő esten támogatni lehet.
Az Élő Adás különlegessége, hogy itt az adományozó és támogatott között közvetlen kapcsolat alakul ki. A kedvezményezettek egy oldott, közvetlen és jó hangulatú program keretében egyesével bemutatják projektjüket, elképzeléseiket és válaszolnak a közönség kérdéseire. Ezután elhagyják a helyszínt, és a műsorvezetők irányításával elkezdődik az adománygyűjtés ismétlődő körökben, minden projektnek külön-külön. Mindez majd május 6-án fog megvalósulni, de addig is lássuk, melyek azok a szervezetek, akiket támogatni lehet:
Dinamó INSZI
Szívügyük az informális futball. Annak terápiás hatásait az Integrált Nappali Szociális Intézmény keretein belül igyekeznek kiaknázni a pszichiátriai betegek nappali ellátását kiegészítve. Labdarúgóikat a PTE Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika irányítja csapathoz, hogy gyógykezelésüket támogathassák sportterápiás foglalkozásaikkal.
Azt vallják, hogy egy focimeccs lehet úgyszólván a hétköznapi élet esszenciája. Sűrítve tartalmaz számos olyan elemet – egymásra utaltság, kitartás, koprodukció, koncentráció –, amelyek átélése és mindennapokba történő integrálása során olyan készségfejlődés érhető el, amely labdarúgóik életminőségét jelentősen javítja, illetve a stressz- és kudarctűrés fejlesztésével reziliensebbé teszi őket az élet által támasztott kihívásokkal szemben.
Teljes bemutatkozásuk ezen a linken keresztül érhető el.
„Lásd a világot autista szemmel” Egyesület
Az egyesület 2016-ban jött létre, kezdetben folytatva a 2014-ben megalakult Pécsi Autista Szülőcsoport munkáját. 2020 év elején, haladva a régiós szinten jelentkező igényekkel, újabb szolgáltatásokkal bővültek, szervezetük több szinten is megújult, átalakult.
Mindennapi tevékenységük fő fókusza a családok hétköznapi életének támogatása és a gyermekek fejlődésének segítését célzó fejlesztő foglalkozások, szülőtanácsadások. Szakmai támogatásuk sokrétű, egyénre szabott terápiás elven alapszik, figyelembe véve az autizmus specifikus irányelveket. „Autista szívvel” programjukkal az érintett testvéreket és szülőket segítő, mentálhigiéniás lehetőséget nyújtanak a családoknak. „Autista szemmel” programjukkal pedig az érintett gyermekek és felnőttek intézményi, kortársi, és baráti környezetének szemléletformálását tűzték ki célul, korcsoport specifikusan kidolgozott szemléletformáló programmal.
A teljes bemutatkozás ezen a linken olvasható.
Pécsi Jótékony Nőegylet
A Pécsi Jótékony Nőegylet az 1871 és 1949 között működött egyesület példája nyomán 1997-ben alakult újjá egy baráti közösség hölgy tagjaiból. Elkötelezetten támogatják a társadalom peremén egyensúlyozó, sokszor a segélyekből élőktől alig különböző élethelyzetben lévő családokat és gyermekeiket.
Kiemelt támogatási programjaik:
- „…nekem nincs ebédem…” nehéz sorsú általános iskolás gyermekek iskolai étkeztetésének biztosítása.
- „Babadoboz” program, a szegény körülmények között élő várandós kismamák támogatása babakelengye csomaggal.
- „Tehetségért díj” kiemelkedő képességű, támogatásra szoruló középiskolások részére.
- „SOS támogatás” a válsághelyzetbe jutott családoknak.
Teljes bemutatkozásuk ezen linken található.