26 C
hétfő, június 17, 2024
KezdőlapTOPEnnyi volt: kiesett a PMFC a másodosztályból

Ennyi volt: kiesett a PMFC a másodosztályból

Nyernie kellett volna a Pécsnek vasárnap a Szeged ellen, hogy maradjon némi esélye a bennmaradásra, az 1-1-es döntetlen viszont végképp megpecsételte az egész szezonban pocsékul teljesítő együttes sorsát.

Úgy futott neki a bajnokság utolsó körének a PMFC, hogy mindenki tudta: a csapat sorsa nem csak a saját kezében va. Persze a Szeged ellen így is, úgy is nyerni kellett volna, de közben a BVSC–Honvéd meccsen a vendégek sikeréért kellett szurkolni. Bár az első félidő után még lehetett bizakodni – hiszen Hudák góljával vezetett a Pécs –, a szünet után, ahogy teltek a percek egyre feszültebb volt a helyzet. A Szőnyi útonugyanis csak nem akart gól születni, ráadásl bő tíz perccel a vége előtt a Szeged is egyenlített Helesfayék ellen.

Az első félidőbe még örülhettek a pécsiek, hiszen megszerezték a vezetést

Maradt is az 1-1, így annak már nem is volt jelentősége, a BVSC a saját bennmaradásához szükséges egy pontot amúgy is begyűjtötte.

A PMFC a tabella 15. helyén végzett, és kiesett az NB II.-ből – ami a klub történetében korábban még sosem fordult elő. És persze biztosan lehet sokmindenre fogni az eredményt – a sérülések és az eltiltások valóban nem voltak kegyesek a Munkással a szezon során –, azonban a számok nagyon makacs dolgok. Márpedig az a csapat, amely a mezőnyben a legkevesebb gólt lövi, és amelynél csak két együttes gyűjt be kevesebb győzelmet, nem érdemel bennmaradást.

Tóth-Gábor Kristóf bánata érthető: nem elég, hogy kiesett a PMFC, a támadó rúgott gól nélkül hozta le a szezont…

PMFC–Szeged 1-1 (1-0)
Labdarúgó-Merkantil Bank Liga, 34. forduló. Pécs, 2000 néző. V.: Csonka Bence (Tóth II., Vörös).
PMFC: Helesfay – Takács Zs. (Gera Z., 87.), Szekszárdi, Hudák – Harsányi, Terbe, Bachesz (Lacza, 76.), Miknyóczki, Majnovics – Szabó M. (Tóth-Gábor, 76.), Rácz B. (Vas, 61.). Vezetőedző: Mátyus János.
Szeged: Takács J. – Gera N. (Kővári, 55.), Könczey, Horváth, Palicsár – Márkvárt, Magyar (Bíró B., 65.) – Óvári (Földi, 65.), Gajdos, Papp – Klausz (Borvető, 65.). Megbízott edző: Bekim Kapics.

Gólok: Hudák (32.), ill. Borvető (78.).