Minden a zenéről szól a Zeneszüret Fesztiválon

Szeptember 5-én kezdetét veszi a Zeneszüret Fesztivál a baranyai megyeszékhelyen, egész hétvégén elárasztja a várost a zene. Villámperformanszok, tér-zenék az utcákon, családi nap, a Jazzformers, a Kéméndi trió, a Szalonna és Bandája, valamint a Budapesti Vonósok koncertje várják az érdeklődőket. A Bazárban filmklubbal várják a közönséget, a Művészetek és Irodalom Házában pedig kiállítással. 

hirdetés

Szeptember 5. csütörtök

14.00 – Széchenyi tér

Zenelépcső – Megyimóreczné Schmidt Ildikó növendékei

Műsor:

  1. S. Bach: Fisz-dúr prelúdium és fúga ( W.Kl.I.) – Remenyik Balázs
  2. A. Mozart: F-dúr szonáta I. tétel – Papp Mónika

L.van Beethoven: cisz-moll Mondschein szonáta Op.27 Nr.2 – I. t. – Horváth Apor Boldizsár

  1. van Beethoven: c-moll Pathetique szonáta Op.13 – II. tétel – Remenyik Balázs

Fr. Chopin: f-moll etűd Op.25 Nr.2 – Németh Ferenc

Fr. Schubert: f-moll szonáta 3. tétel – Kecskeméti Endre

Sz. Rachmanyinov: g-moll prelűd – Németh Ferenc

Horváth Apor Boldizsár: A madár dala – Horváth Apor Boldizsár

Liszt Ferenc: Transzcendens etűdök Nr.6 Vision – Kecskeméti Endre

15.00 – Szent István tér

Zenelépcső – Kéméndi Tamás növendékei: Kiss Péter – harmonika

Műsor:

  1. Murena: Indifference

Bach Fr. Szvit – Air

Andre Verchuren Style Musette

Albert Vossen Flick Flack

Brahms: V. Magyar tánc

16.00 – Széchenyi tér

Zenelépcső – Kéméndi Tamás növendékei: Kiss Péter – harmonika

Műsor:

  1. Murena: Indifference

Bach Fr. Szvit – Air

Andre Verchuren Style Musette

Albert Vossen Flick Flack

Brahms: V. Magyar tánc

17.00 – Művészetek Háza

Kiállításmegnyitó

17.05 Dr. Frazon Zsófia, a budapesti Néprajzi Múzeum tudományos titkárának nyitóbeszéde

17.10 „Tiszta Forrás” formáció népzenei előadása. Zenél: Havasréti Pál és Kurucz Réka

17.00 – ÁRKÁD

Villámperformanszok

Hoffmann László és barátai

Zenészek: Hoffmann László – nagybőgő, Szemző Angéla – hegedű, Monori Árpád – brácsa

A Mecsek Táncegyüttes táncosai: Tóth Márton, Bures Zsófia

18.00 – Városháza erkélye

Szóljanak a fanfárok! (PHBQ)

19.00 – Püspöki Palota kertje

Püspökvári Zenés Esték

20.00 – Bazár

Filmklub – Macskajaj

Szeptember 6. péntek

10.00–18.00 – Művészetek Háza

Kiállítás

15.15 – Színház tér

Zenelépcső – Kéméndi Tamás növendékei: Réger Henriett – harmonika

Műsor:

Brahms: V. Magyar tánc

Yann Tiersen: Amelie csodalatos élete

Shostakovich: Visszaemlékezés

Piazzolla: Libertango

16.00 – Posta Palota

Zenelépcső – Kéméndi Tamás növendék: Réger Henriett – harmonika

Műsor:

Brahms: V. Magyar tánc

Yann Tiersen: Amelie csodalatos élete

Shostakovich: Visszaemlékezés

Piazzolla: Libertango

16.00 – Széchenyi tér

Tér – Zene (Philharmonic Brass Quintet)

16.00 – Szent István tér

Tér – Zene (Pécs Percussion Project)

16.15 – Széchenyi tér

Tér – Zene (Harmónia Vonósnégyes)

16.20 – Szent István tér

Tér – Zene (Philharmonic Brass Quintet)

16.20 – Színház tér

Tér – Zene (Pécs Percussion Project)

16.35 – Széchenyi tér

Tér – Zene (Pécs Percussion Project)

16.40 – Szent István tér

Tér – Zene (Harmónia Vonósnégyes)

16.40 – Jókai tér

Tér – Zene (Pécs Percussion Project)

16.45 – Jókai tér

Tér – Zene (Philharmonic Brass Quintet)

17.00–17.40 – Művészetek Háza

technikai beállás (16.30-ra jön az előadó)

Népzenei Előadás

Velősy Péter: A sarkvidéki réntartó számik énekes hagyománya

17.00 – Kossuth tér

Tér – Zene (Pécs Percussion Project)

17.10 – Jókai tér

Tér – Zene (Harmónia Vonósnégyes)

17.15 – Színház tér

Tér – Zene (Philharmonic Brass Quintet)

17.35 – Színház tér

Tér – Zene (Harmónia Vonósnégyes)

18.00 – Bazár

Filmklub – Életek éneke

21.00 – Bazár

Kéméndi Trió hangverseny

Szeptember 7. szombat

Családi nap a Széchenyi téren, rossz idő esetén a Nagy Lajos gimnáziumban

9.00 – Népi játszótér

9.30 – Ringató

10.00–18.00 – Kiállítás  (Művészetek háza)

10.00–17.00 – Zenés hangszerbemutató

10.30 – Meseóra

12.00 – Tér – Zene (Harmonikások): Blaskó Tamás – harmonika

14.00 – Tér – Zene (Harmonikások): Blaskó Tamás – harmonika

14.00 – Szent István tér

Tér – Zene (Kéméndi Tamás + Beregi András)

14.15 – Szent István tér

Tér – Zene (Pécs Percussion Project)

14.25 – Jókai tér

Tér – Zene (Kéméndi Tamás + Beregi András)

14.35 – Színház tér

Tér – Zene (Pécs Percussion Project)

14.45 – Kossuth tér

Tér – Zene (Kéméndi Tamás + Beregi András)

14.50 – Széchenyi tér

Tér – Zene (Pécs Percussion Project)

15.00 – Jókai tér

Tér – Zene (Pécs Percussion Project)

15.10 – Széchenyi tér

Tér – Zene (Kéméndi Tamás + Beregi András)

15.15 – Kossuth tér

Tér – Zene (Pécs Percussion Project)

15.35 – Színház tér

Tér – Zene (Kéméndi Tamás + Beregi András)

16.00 – Színház tér

Moldvai Táncház

18.00 – Püspöki Palota díszterme

Budapesti Vonósok

Alpaslan Ertüngealp

Baráth Bálint – zongora

Forgách Péter – mandolin

Kővári Eszter Sára – szoprán

Tóth Rita Zsófia – orgona

20.00 – Széchenyi tér

Szalonna és Bandája

Szegedi Szimfonikus Zenekar

Néptáncosok

Hirdetés