17 C
szombat, július 27, 2024

Ha PMFC, akkor 0-0

A szezonban már negyedszer játszott gól nélküli döntetlent a PMFC NB II.-es labdarúgócsapata, ezúttal az újonc BVSC vendégeként.

Az biztos, hogy a PMFC, szezonban lőtt góljait csokorba foglaló videóösszeállítás joggal pályázna a világ legrövidebb összefoglalója címre – hiszen hét forduló telt már ez az új bajnokságból, és Weitner Ádám együttese eddig csupán négyszer vette be az ellenfelek kapuját, abból az egyik ráadásul egy orbitális öngól volt, amit az egyik ajkai védő hozott össze pár hete. Persze a negatívum mellett akad pozitívum is, ráaádsul egyelőre a mérleg másik nyelve lentebb is van. Az elmúlt 630 percben ugyanis sem a vereség, sem pedig a kapott gól ízét nem kellett megéreznie a Pécsnek. Vasárnap ugyanis Zuglóba is érintetlen maradt Helesfay Donát kapuja – tett is róla a pécsi kapus, akadt két hatalmas bravúrja a meccsen.

Az igazat megvallva azért az újonc ellen lett volna nyerni a PMFC-nek, és nem járt ettől messze a Munkás, hiszen Szabó Máté a második féldiőben bevette az ellenfel kapuját, csakhogy les miatt a játákvezető nem adta meg a találatot. Az más kérdés, hogy egyáltalán nem tűnt lesnek a helyzet, VAR azonban az NB II.-ben nincs, maradt hát a bosszakodás.

És nyilván a Kazincbarcika, a Vasas és a Gyirmót elleni 0-0 után a negyedik gól nélküli meccs nem tölti el felhőtlen örömmel a pécsi drukkerek egy részét, valamit azért érdemes megjegyezni, és ez egyébként hűen tökrözi a magyar másodosztály mezőnyét. Az újabb 0-0-t küveteőn a PMFC nemhogy visszább csúszott a tabellán, henm megőrizte 5. helyét, és az egy fordulóval ezelőtti álláshoz képest még egy ponttal közelebb is került az éllovashoz.

Ez persze nem azt jelenti, hogy ne lenne jó, ha végre elkezdné lődözni a gólokat Weitner Ádám együttese. Mielőtt azonban pálcát törne bárki is az edző, vagy a csapat felett, érdemes figyelmesen elolvasni, mit is mondott a BVSC elleni derbit követően a tréner, nyilatkozata végén.

Hiába hozzuk le nullára a mérkőzéseket, és nem kaptunk még ki, azért látszik elől a kvalitás hiánya – mondki őszintén Weitner Ádám. – Bízom benne, hogy az elkövetkező napokban tudunk olyan játékosokat igazolni előre, akik el tudják dönteni ezeket a mérkőzéseket, mert ez nagy segítség lenne, és merészebb álmaink is lehetnének ebben az esetben a továbbiakban. Meccset eldöntő embereünk kevés van még.

Itt a teljes nyilatkozat:

BVSC-Zugló–PMFC 0-0
Labdarúgó-Merkantil Bank Liga, 7. forduló. Budapest, Szőnyi út, 400 néző. V. Rúsz (Berényi, Rózsa).
BVSC-Zugló: Csenterics – Májer, Hesz, Vinícius, Benkő-Bíró, Király – Szalánszki (Vernes, 64.), Hidi (Gergely, 79.), Csősz (Szilágyi, 70.) – Kelemen (Balogh, 64.), Horváth (Mészáros, 64.). Vezetőedtő: Urbán Flórián.
PMFC: Helesfay – Svedyuk (Tóth-Gábor, 60.), Rácz, Pejovics, Majnovics – Szeles (Krausz, 74.) – Bukovics (Bachesz, 60.), Terbe, Hudák, Szabó M. (Gera, 60.) – Gyurkits (Harsányi, 74.). Vezetőedző: Weitner Ádám.