Négyes döntőbe jutott a kupában a PEAC

Hazai pályán könnyed győzelmet aratott a Magyar Kupa negyeddöntőjében az NKA Universitas PEAC női kosárlabdacsapata a BKG ellen, így márciusban ott lesz a final fourban Jovan Gorec együttese.

A papírforma a PEAC mellett szólt csütörtökön este a Magyar Kupa negyeddöntőjében, és Jovan Gorec együttese igazolta is, hogy miért számított a BKG elleni csata esélyesélnek. Már az eslő negyedben villantottak entzelék, hiszen gyakorlatilag tíz perc leforgása alatt eldöntötték a mérkőzést, tizenhét pont előnyt gyűjtöttek össze ennyi idő alatt.

A differencia pedig folyamatosan nőtt, hol lassabb, hogy gyorsabb ütemben. Végül jócskán harminc pont feletti különbséggel győzptt a Pécs, amely így kvalifikálta magát a soproni négyes döntőre, amelyet március 9-10-én rendeznek majd meg.

NKA Universitas PEAC–BKG Prima Natura Szigetszenmiklós 87-44 (24-7, 21-18, 24-8, 18-11)
Kosárlabda-Magyar Kupa, negyeddöntő. Pécs, 300 néző. V.: Győrffy, Farkas, Kovács.
NKA Universitas PEAC: Katanic 5, Calhoun 6/6, Wentzel 8, OLAWUYI 12, KISS V. 15. Cs.: Sánchez 4, Laczkó 7, GWATHMEY 11, Simon 5, Szücs 3, Rátkai 4, Kaszás-Pap 4. Vezetőedző: Jovan Gorec.
BKG Prima Natira Szigetszentmiklós: PEREZ 10/6, Szabó 3/3, Duka, Vári 8, Aldazabal 7. Cs.: Takács 4, Andi 1, Zsámár 4, Gróf 5/3, Herzog 2. Vezetőedző: Gedei Tobor.

Fotó: peacpecs.hu