22 C
hétfő, április 29, 2024
KezdőlapHírzónaCristiano Ronaldo az ötödik vb-jén is gólt szerzett

Cristiano Ronaldo az ötödik vb-jén is gólt szerzett

A csoportkör első fordulójának utolsó meccseit rendezték ma a katari foci-vb-n. Portugália őrült második félidő után nyert Ghána ellen, a braziloknak pedig nem okozott gondot Szerbia legyőzése.

Cristiano Ronaldo mögött mozgalmas hetek állnak. A Manchester Uniteddel annyira megromlott ugyanis a viszonya az elmúlt hetekben, hogy a klub kedden felbontotta a portugál klasszis szerződést. Ronaldo azonban Ghána ellen megmutatta, hogy jelenleg kizárólag a világbajnoksággal foglalkozik – ezt bizonyította is, méghozzá egy büntetőből szerzett góllal. Ezzel 2006, 2010, 2014 és 2018 után ez már az ötödik vb-je CR-nek, amin betalált. Érdekes, hogy a Portugália–Ghána meccs első félideje után egyébként nem sokan fogadtak volna arra, hogy 3-2 lesz a végeredmény. Az utolsó 25 percben azonban őrült rohanásba kezdtek a csapatok – amiből végül a portugálok jöttek ki jobban. A H csoport másik meccse már nem volt ilyen izgalmas, Uruguay 0-0-t játszott Dél-Koreával.

A G csoportban is akadt érdekes jelenet, Svájc ugyanis a kameruni születésű Embolo góljával nyert Kamerun ellen – ilyenre sem nagyon volt még példa korábban. A végső győzelemre is esélyesnek tartott brazilok Szerbiával kezdtek este, és bár déli szomszédunk sokáig jól tartotta magát, végül Richarlison két találatával Brazília sima győzelemmel kezdte a világbajnokságot.