22 C
hétfő, április 29, 2024
KezdőlapPécs AktuálKözéletA francia listavezető már túl nagy falat volt

A francia listavezető már túl nagy falat volt

Az NKA Univeristas PEAC női kosárlabdacsapata vereséget szenvedett az Európa Kupa nyolcaddöntőjének első meccsén a francia Villeneuve d’Ascq LM együttesétől, így nyolcpontos hátrányból kénytelen várni az idegenbeli visszavágót.

Bár a PEAC ebben a szezonban hazai pályán még egyszer sem szenvedett vereséget, azt azért lehetett sejteni, hogy a francia bajnokságot vezető Villeneuve ellen nem lesz könnyű dolga Jovan Gorec csapatának csütörtök este. Az Európa Kupa nyolcaddöntőjében ugyanis a francia bajnokságot jelenleg vezető ellenfelet sodort a pécsiek elé a sorsolás. Ennek ellenére Kiss Virágék egészen jól kezdték a meccset. A védekezésük rendben volt, és bár támadásban nem brillíroztak, az elsp negyed végén így is egy ponttal jobban álltak ellenfelüknél.

Persze azért a folytatásban már egyre inkább kezdett megmutatkozni, hogy a két csapat nem teljesen ugyanaz a szint – és sajnos nem a PEAC volt a magasabb polcon ebben az összevetésben. Ezzel együtt sem lehet viszont sok kritikával illetni a Pécset, ugyanis jóval esélyesebb, és papíron erősebb ellenfelével is pariban volt. Bár a második félidőben előfordult, hogy 10 pontnál is többel tudott meglógni a vendéggárda, a 74-66-os francia győzelem miatt így sem kell szégyenkeznie Wentzeléknek.

Persze a legjobb nyolc közé jutás még nem dőlt el, hiszen jövő szerdán Franciaországban jön majd a visszavágó – igaz az összesített pécsi sikerhez ezek után már kisebbfajta csodára lenne szükség.

NKA Universitas PEAC–Villeneuve d’Ascq LM (francia) 66-74 (13-12, 21-24, 16-19, 16-19)
Kosárlabda-Európa Kupa, nők. Nyolcaddöntő, 1. mérkőzés. Pécs, 1000 néző.
NKA Universitas PEAC: Katanic 2, WENTZEL 18/3, Calhoun 7/3, Burdick 4, KISS V. 20. Cs.: Simon 8/6, Szücs 7/3, Sánchez. Vezetőedző: Jovan Gorec.
Villeneuve d’Ascq LM: SMALLS 24/9, BURKE 15/6, Ben Abdelkader 2, SALAUN 12/6, Diaby 6. Cs.: Diekoundade 8, Hirsch 4, Diallo 3/3. Vezetőedző: Rachid Mezinae.

Fotó: peacpecs.hu