26 C
hétfő, április 29, 2024
KezdőlapHírzónaErőtlen volt a PMFC, nem is érdemelt többet egy pontnál

Erőtlen volt a PMFC, nem is érdemelt többet egy pontnál

Alacsony sznívonalú meccset játszott egymás ellen a PMFC és a Kozármisleny a Merkantil Bank Liga baranyai rangadóján, a 0-0-s végeredmény nagyjából mindent el is mond a 90 percről.

Baranyában mindig különösen pikáns, amikor a PMFC és a Kozármisleny csapatai mérkőznek meg egymással. Akár egy edzőmeccs a felek között is képes extra érzelmeket generálni, pláne, ha az NB II.-ben csapnak össze a riválisok. A papírforma ebben az esetben egyértelműen a pécsiek mellett szólt – már csak a hazai pálya előnye miatt is –, azonban Weitner Ádámnak bizony akadt egy kis problémája a kezdés előtt. A PMFC védőjátékának egyik oszlopa, Rácz László ugyanis öt sárga miatt nem játszhatott a Misleny ellen, ráadásul az előző két bajnokin kezdőként szerepet kapó másik belső védő, Pejovics Danilo megbetegedett. Sőt, az eddig a szezon egyik legstabilabban teljesítő hazai játékosa, Szeles Tamás is a kispadon kezdte a mérkőzést.

Mondjuk a hazaiak védelmére az első szűk fél órában nem nehezedett nagy nyomás, egy távoli Beke-lövést leszámítva nem is lehetett feljegyezni semmit Helesfay kapuja előtt. Közben azonban a pécsiek sem szaggatták az istrángot elől. Kaput sokáig egyedül Harsányi talált, de gyengécske próbálkozása nem okozott gondot a mislenyi kapusnak.

Amikor pedig a pécsi drukkerek már épp kezdték hiányolni a helyzeteket, meg is érkeztek – csak épp kozármislenyi kivitelezésben. Előbb Vajdának akadt egy lövése – bár az nagyobb veszélyt jelentett a kapu mögött ácsorgó labdaszedőre, mint magára a kapura –, majd egy igen pofás támadás végén Kosznovszky tekert nem sokkal a jobb felső mellé. Ez már a PMFC szimpatizánsainak is kezdett sok lenni, így épp jókor jött Tóth-Gábor szép pörgetése, amit Lékai hatalmas bravúrral piszkált szögletre. Ezzel az első félidőről nagyjából mindent össze is foglaltunk, hiszen ezt a néhány lehetőséget leszámítva semmi sem történt.

A második félidő aztán ehhez képest jóval nagyobb lendülettel indult, hiszen előbb a Kozármisleny előtt adódott egy hatalmas lehetőség, majd Harsányi távoli bombája repesztett kicsivel fölé. Mielőtt azonban elkezdhettek volna lelkesedni a hazai szurkolók, jött Vajda nagy helyzete, ami után csupán Helesfay elképesztően nagy védésének köszönhetően maradt 0-0 az eredmény. Akárcsak a 68. percben, amikor Vajda szabadrúgását tornázta ki lábbal a pécsi hálóőr.

Ezt azonban egy jó fél órás unalmi állapot követte a meccsen, amikor megintcsak nem történt semmi érdemi. Már-már úgy tűnt, hogy le is pörögnek az utolsó percek, amikor a vendégek játékosa, Füredi Szabolcs tett róla, hogy izgalmas legyen a vége, ugyanis kiállíttatta magát. Teljesen feleslegesen, játékon kívül lökte fel a mellette elszaladó Tóth-Gábort. Volt még hátra nagyjából 8 perc a hosszabbítással együtt, így persze a PMFC kezdhetett kicsit reménykedni, hogy talán emberelőnyben sikerült valahogyan begyötörni egy gólt. Ennek érdekében Weitner Ádám még a pécsiek mindössze 17 éves csatárát, Orbán Kolost is felküldte – ez volt élete első felnőtt tétmeccse –, de már ez sem segített. Erőtlen volt a Pécs, így be kellett érnie az egy ponttal. A Kozármisleny számára persze sokkal értékesebb volt ez a 0-0, bár a kiesés elől menekülő baranyai gárda számára az egy pontoknál azért többre lesz szükség a jövőben.

Ami pedig a PMFC-t illeti, a felforgatott védelem miatt az jó hír, hogy kapott gól nélkül hozta le a meccset, amit azonban előrejátékban mutattak Harsányiék, nagyon kevés lesz egy hét múlva, a listavezető DVTK elleni idegenbeli rangadón.

PMFC–HR-Rent Kozármisleny 0-0
Labdarúgó-Merkantil Bank Liga, 23. forduló. Pécs, xxxx néző. V.: Sipos Tamás (Bede, Ring).
PMFC: Helesfay – Svedyuk, Mayer (Orbán, 87.), Katona, Terbe (Majnovics, 78.) – Krausz, Kesztyűs – Kocsis (Gera, 78.), Harsányi, Szabó M. (Kártik) – Tóth-Gábor. Vezetőedző: Weitner Ádám.
HR-Rent Kozármiselny: Lékai – Beke (Sági, 75.), Gajág, Várkonyi, Füredi, Turi (Horváth, 88.) – Bartha, Kosznovszky, Tölgyesi, Vajda (Kun 75.) – Kotroczó (Ulrich, 80.). Vezetőedző: Szekeres Zoltán.

Kiállítva: Füredi (85.).

Fotó: PMFC / Kurdi József