17 C
kedd, április 30, 2024
KezdőlapHírzónaRájátszásban a PVSK!

Rájátszásban a PVSK!

Magabiztos győzelmével megszerezte a 8. helyet, ezzel pedig a rájátszásba jutott a PVSK-Pannonpower férfi kosárlabda csapata, a folytatásban az Alba Fehérvár gárdája vár rájuk.

Egyszerű volt a helyzet a PVSK-ZTE mérkőzés előtt: amennyiben nyernek a hazaiak, biztos playoff résztvevőnek mondhatják magukat. A pécsiek ennek ellenére elég álmosan kezdték a találkozót. Gyenge dobóformájuknak köszönhetően pedig megelepetésre az igencsak tartalékos zalai együttes nyerte az első negyedet. (12-14)

Tóthék azonban – hála az edzői fejmosásnak és a szurkolók buzdításának – hamar észbe kaptak és a második negyedtől átvették a mérkőzés irányítását. A félidő végére ugyanis magabiztos előnyt harcoltak ki Csirke Ferenc tanítványai. (37-25) Sőt, a harmadik játékrészben tovább növelték a két csapat közti különbséget, rájátszásba igyekvő csapathoz méltóan. Közben Tóth és Loesing is átlépte a szezonbeli 400 pontos határt, de rajtuk kívül is több jó teljesítmény akadt az együttesben.

Az utolsó negyedben a PVSK győzelme már egyáltalán nem forgott veszélyben,  ezért azt is megengedhették maguknak, hogy  hosszú percekig csak az U23-as csapat tagjai legyenek a pályán, akik egyáltalán nem vallottak szégyent. Összességében a pécsiek megérdemelt győzelmet arattak (82-61), ezzel  pedig sikerült elérniük a hőn áhított célt: bejutottak a rájátszásba.

A továbbiakban az Alba Fehérvár gárdája vár majd Csirke Ferenc tanítványaira, akik kis meglepetésre megnyerték a felsőházi küzdelmeket. A három győzelemig tartó párharc során az esélyek nem a baranyai csapat mellett szólnak, de ne feledjük, a szezon során Pécsett egyszer már sikerült legyőzni a székesfehérvári csapatot.

Pécsi VSK-PANNONPOWER – Zalakerámia ZTE KK 82-61 (12-14, 25-11, 26-18, 19-18)

PVSK: Loesing 10, Kovács P. 12/3, Csabay 6/6, Tóth N. 18, Hendley 12.  Csere: Bíró O. 6. Nagy K. 4, Halász 4, Horváth B. 8/6, Csernák -, Tóth M. 2 . Vezetőedző: Csirke Ferenc

ZTE: Vertetics 10/3, Gáspár 2, Puszta 14, Baki 11/3, Borszéki 2. Csere: Kertész 10, Kerkai 6, Kis R. 6/6. Vezetőedző: Völgyi Péter.