26 C
hétfő, április 29, 2024
KezdőlapSportLabdaHét gól, két kiállítás – őrült meccset nyert a PMFC!

Hét gól, két kiállítás – őrült meccset nyert a PMFC!

Elképesztően izgalmas meccsen, hazai pályán 4-3-ra legyőzte a PMFC a Diósgyőrt, ezzel öt forduló után a tabella harmadik helyén áll a továbbra is veretlen pécsi együttes.

A Merkantil Bank Liga ötödik fordulójának zárómérkőzésén fogadta hétfő este a PMFC a feljutásra hajtó DVTK-t, így izgalmas kétszer negyvenöt percre számíthattunk. Főleg úgy, hogy a mezőnyben a listavezető MTK mellett már csupán a Pécs állt veretlenül, a tét tehát Weitner Ádám együttese számára az imponáló mutató megtartása volt.

A hazaiak cserepadján egy debütánst is találhattunk, hiszen a meccsnap délelőttjén jelentette be a klub a fiatal Kocsis Bence leigazolását, aki rögvest a meccskeretben találta magát. Így már ő is közelről láthatta azt, ahogyan már az 5. percben hátrányba kerül a PMFC. Farkas távoli, kicsit erőtlen lövése ugyanis olyan szerencsétlenül változatott irányt az egyik hazai védőn, hogy az ellenkező irányba mozduló Helesfay mellett a labda a bal alsóba pattogott. Alaposan meg is fogta a gól a Pécset, hosszú perceken keresztül láthatóan zavartan mozgott a csapat, azonban azért szép lassan mégis sikerült kiegyenesedni. Olyannyira, hogy a meccs 20. percére hatalmas fordulat érkezett el. Tóth-Gábor lefordult Szatmáriról, aki aztán ziccerben visszarántotta a pécsi csatárt. Jött is a jogos büntető, ráadásul a védőt ki is állította a játékvezető. Tóth-Gábor azon nyomban egyenlített is, öt perccel később pedig egy szöglet után Harsányi varrt be egy kipattanót, így máris a Pécs vezetett.

A helyett azonban, hogy a DVTK összezuhant volna, szinte azonnal egyenlíteni tudott, így a 26. percben már túl is voltunk négy gólon és egy piros lapon. Sokan talán azt hitték, hogy itt majd alaposan visszavesz a tempóból a két csapat, de erről szó sem volt. A Pécs komoly labdabirtoklási fölénybe került, és igyekezett is betuszkolni a labdát a vendégek kapuja elé. Ennek a 36. percben meg is lett az eredménye, Kesztyűs szabadrúgása után ugyanis Tóth-Gábor csúsztatott a hálóba.

Az ötgólos első félidő után a nagy kérdés az volt, hogy vajon a PMFC megpróbálja-e a tartani az eredményt, vagy Harsányiék inkább igyekeznek majd hamar dűlőre vinni a dolgot, és lezárni minden kérdést. Nos, mivel a szűrő Futó helyett a friss igazolás, támadó középpályást Kocsist cserélte be a második félidőre Weitner Ádám, világos volt, mi a terv. Persze, mivel a túloldalon a korábbi válogatott Eppel jött be, egyértelmű volt, hogy a DVTK is pontot akar szerezni. Nos, alig 4 percre volt szüksége a Diósgyőrnek, hogy közelebb kerüljön ehhez, hiszen a védelmi hibát kihasználva Lukács nagyon gyorsan 3-3-ra alakította az állást.

Hiába a támadó szellemű csere, a Pécs játéka nagyon visszaesett a második félidőre. Kis túlzással olyan volt a játék képe, mintha nem a PMFC, hanem a Diósgyőr lenne emberelőnyben. Milyen azonban az élet? A második félidő közepén, gyakorlatilag a semmiből szerzett újabb gólt a Pécs. Katona lapos középre gurítását Harsányi ballal, irgalmatlan erővel bombázta a rövid felsőbe! A Diósgyőr 4-3 után gyorsan cserélt is hármat – bár valószínűleg utóbb úgy voltak vele, bár ne tették volna. A beálló Oláh ugyanis két percet sem töltött a pályán, egy csúnya belépő után ugyanis azonnal kiállította a játékvezető.

Inenntől pedig már nem lehetett panasz a hazaiakra, nagyon okosan, taktikusan játszottak Ráczék, Weitner Ádám pedig jó érzékkel nyúlt a cserékhez is. Bár a hosszabbítás pillanatai még tartogattak egy kis izgalmat, de hősoies védekezéssel megőrizte kapuját azújabb góltól a Pécs.

A DVTK elleni győzelem azt jelenti, hogy a Munkás a harmadik helyen áll, és az éllovas MTK mellett egyedüliként veretlen a mezőnyben továbbra is.

PMFC–Diósgyőr 4-3 (3-2)
Labdarúgó-Merkantil Bank Liga, 5. forduló. Pécs, 1800 néző. V.: Antal Péter (Bornemissza, Huszár).
PMFC: Helesfay – Mayer, Rácz, Takács Zs., Katona – Futó (Kocsis, 46.), Kesztyűs – Makrai (Kónya, 84.), Nikitscher, Harsányi (Kövesdi, 79.) – Tóth-Gábor. Vezetőedző: Weitner Ádám.
Diósgyőr: Danilovics – Farkas (Csirmaz, 58.), Viczián, Szatmári, Bárdos – Holdampf (Radics, 72.), Bényei (Jurek, 72.) – Vajda (Eppel, 46.), Szőke (Oláh, 72.), Bertus – Lukács. Vezetőedző: Dragan Vukmir.

Gólok: Tóth-Gábpr (20. – 11-esből, 36.), Harsányi (24., 69.), ill. Farkas (5.), Szőke (26.), Lukács (49.).

Piros lap: Szatmári (19.), Oláh (74.).

Fotó: PMFC / Kurdi József