13 C
csütörtök, május 2, 2024
KezdőlapHírzónaBelföld100 pillangón is Milák Kristóf lett a világbajnok

100 pillangón is Milák Kristóf lett a világbajnok

A Budapesten zajló úszó világbajnokság pénteki napján Milák Kristóf második aranyát nyerte meg. A 200 pillangón elért, világcsúccsal megszülető első helye után ezúttal 100 méteren lett az első.

Mivel nagy riválisa, Caeleb Dressler visszalépett a versenytől, így Milák Kristóf volt a 100 méteres pillangóúszás fináléjának legnagyobb esélyese. Ha pedig így alakult, akkor az olimpiai bajnok magyar úszó igazolta is a papírformát. Remek teljesítménnyel, majdnem egy testhosszt verve a másodikként célba érő Mizunuma Naokira második aranyérmét is bezsebelte a hazai vb-n.

Ezzel Milák többszörösen is elit társaságban lépett. Korábban egyazon vb-n csak Michael Phelps és Chad le Clos tudott 100 és 200 méter pillangón is az első helyen végezni, és 1973 óta ő a tizedik magyar úszó, aki egy világbajnokságon két aranyérmet is bezsebelhetett.