15 C
vasárnap, május 5, 2024
KezdőlapSportLabdaA 0-0 mindent elmond a PMFC meccséről

A 0-0 mindent elmond a PMFC meccséről

Meglehetősen gyenge színvonalú mérkőzésen játszott 0-0-s döntetlent a PMFC NB II.-es csapata Szentlőrincen.

Megyei rangadóra utazott Szentlőrincre a PMFC együttese, a Merkantil Bank Liga 26. fordulójában. A pécsiek számára nagyon fontos lett volna, hogy begyűjtsék a három pontot, így ugyanis továbbra is tapadni tudtak volna a feljutásért küzdő csapatokhoz.

Ehhez képest a bentmaradásért küzdő Szentlőrinc kezdte jobban a meccset. Azt túlzás lenne állítani, hogy a kapujához szegezte a Pécset Marian Sluka gárdája, de az első húsz percen két veszélyes lövése is akadt a hazaiaknak. Az első komoly pécsi lehetőségre egészen a 35. percig kellett várni, ekkor Rácz fejese suhant el centikkel a kapu mellett. Igazából az első félidőben ennyi volt az említést érdemlő esemény.

Nem csoda, hogy a szünet után nem sokkal be is hozta Vas László a pályára Kónya Dávidot és Bajner Bálintot, érezte a PMFC edzője is, hogy támadásban erősödni kell. Nos, a számítása nem igazán jött be. Bár a második félidőt inkább a Pécs dominálta, de helyzetekig csak elvétve jutott, akkor is csak egy-egy bedobás, vagy szöglet után tudott veszélyeztetni Rácz és Preklet.

Hogy ne fulladjon unalomba a meccs, arról az utolsó percek gondoskodtak. Előbb a Szentlőrinc lőhette volna meg a győztes gólt, azonban Harsányi lövés helyett passzolni akart, azt is pontatlanul tette azonban. Aztán a hosszabbítás végén Németh meg is lőtte a a gólt, amire mindenki várt – a játékvezető azonban les címén érvénytelenítette azt. Érdemes megjegyezni, hogy első ránézésre nem volt szó lesről…

Végül 0-0 lett a meccs, ami az igazat megvallva teljesen igazságos eredmény. A Szentlőrincnek jó is az egy pont, hiszen a bentmaradásért vívott harcban ez is jól jön. A Pécs azonban ezzel a döntetlennel maradt a negyedik helyen, és mivel a Gyirmót nyert Szolnokon, már ponthátrányban is van Vas László csapata.

Szentlőrinc–PMFC 0-0
Labdarúgó-Merkantil Bank Liga, 26. forduló. Szentlőrinc, zárt kapuk mögött. V.: Dr. Kovács (Aradi, Bognár).

Szentlőrinc: Hajagos – Molnár, Dulló, Keresztes, Nagy (Forgács, 82.) – Újvárosi, Nikics (Hleba 46.), Kapronczai (Gamil, 74.) – Harsányi, Fröhlich (Torvund, 58.), Matics (Mervó, 82.). Vezetőedző: Marian Sluka.
PMFC: Helesfay – Króner, Rácz, Preklet, Katona – Grabant (Bohata, 85.), Futó, Bartha (Kónya, 58.), Óvári (Tihanyi, 68.) – Geiger (Németh, 85.), Adamcsek (Bajner, 58.). Vezetőedző: Vas László.

Sárga lapok: Nikics (11.), Újvárosi (21.), Fröhlich, (53.), Hajagos (82.), ill. Futó (11.), Grabant (52.), Katona (82.).