Hirdetés

Új nyertest hirdetett a Pécsi Vagyonhasznosító Zrt. és a pécsi önkormányzat „K20 Kirakat” vállalkozásfejlesztési mentorprogramjának zsűrije: a Király utcában mostantól az Ökográf Egyesület kap helyet.

Ahogy arról már többször beszámoltunk, az önkormányzat és a Pécsi Vagyonhasznosító Zrt. 2021-ben „K20 Kirakat” néven vállalkozásösztönző pályázatot indított, amelynek keretében a Király utca 20. szám alatti üzlethelyiséget kedvezményes bérletidíj-konstrukcióval vehetik ki 4 hónapra a nyertesek. A projekt részeként további segítséget is nyújtanak a vállalkozások népszerűsítésében és termékeik-szolgáltatásaik piacra történő bevezetésében.

A nyolcadik ciklusánál tartó – nem mellesleg többszörös díjnyertes – kezdeményezés keretében most a kreatív újrahasznosítással foglalkozó pécsi Ökográf Egyesület költözhet az üzletbe, amely előtt december 4-én tartottak sajtótájékoztatót.

Az Ökográf Egyesület csapata, Keresnyei Jánossal és Varga Péterrel

Varga Péter, az önkormányzat gazdaságfejlesztési főosztályának vezetője az eseményen elmondta, hogy amikor elkezdték a „K20 Kirakat” projektet, fontos szempont volt, hogy az üzletbe költöző nyertes vállalkozások megfeleljenek bizonyos kulcsszempontoknak. Ilyen szempont többek között a környezettudatosság, a fenntarthatóság, valamint az innovatív megközelítés is. Mindezeknek az Ökográf Egyesület maradéktalanul megfelel – mondta –, tehát nem volt nehéz dolga a zsűrinek. Hozzátette: reményeik szerint sok itt tanuló magyar és külföldi diák fog együtt alkotni, gondolkodni, ismerkedni az egyesület új helyén.

Keresnyei János, a Kreatív Ipari Klaszter elnöke megjegyezte, hogy a fenntartható és kreatív anyaghasználatot népszerűsítő egyesület példamutató munkájának fontosságát jól jelzi, hogy nonprofitként már több mint 11 éve sikerrel tevékenykednek a városban.

Pataki Erika, az Ökográf Egyesület elnöke a szervezet rövid ismertetésekor kiemelte: legfőbb céljuk a fenntartható életmód népszerűsítése, a mindennapi környezettudatosság fejlesztése, valamint a felelős és tudatos fogyasztói magatartás elterjedésének elősegítése. Mint mondta, termékeik között szerepelnek például újrahasznosított reklámmolinókból (például azokból, amiket a városi kommunikáció során használnak) készült táskák és egyéb kiegészítők, divattermékek, de készítenek például biciklik gumibelsőjéből ékszereket is. Hangsúlyozta, hogy az üzletben az érdeklődők meg is tanulhatják a kreatív újrahasznosítás mikéntjeit, az alsó szinten ugyanis berendeztek egy helyiséget, ahol havonta kétszer műhelyfoglalkozásokat tartanak majd.

A naponta 14 órától 18 óráig nyitva lévő üzletben zajlik az újrahasznosítás és a tervezés külföldi önkéntes fiatalokkal, de a különleges recycling termékek megvásárlására is lehetőség van a kreatívan berendezett üzletbelsőben. Az egyesület workshopjain az érdeklődők elleshetik az újrahasznosítás és a varrás fortélyait, valamint próbára tehetik kreativitásukat. A workshopokról és egyéb eseményekről a „K20 Kirakat” közösségi média oldalain találnak információt.

Hirdetés