11 C
Pécs
péntek, május 3, 2024
KezdőlapAbszolút NőHúsz év után még mindig a dobogón: országos bajnok lett a pécsi...

Húsz év után még mindig a dobogón: országos bajnok lett a pécsi Jakabos Zsuzsanna

Megkezdődött a Rövidpályás Úszó Országos Bajnokság, ahol egyébként a PSN Zrt. – Pécsi Sportiskola versenyzői is kiválóan kezdtek.

Több rekord is született már az ob első napján: Betlehem Dávid országos csúcsdöntéssel indított, Németh Nándor kilenc századdal maradt el saját csúcsától 100 gyorson. És akadt egy másik elképesztő rekord: a győri gyorsváltóval bajnok Jakabos Zsuzsanna 20 évvel (!) pályafutása első rövidpályás aranyérme után még mindig a dobogón állhat – foglalta össze a 24.hu.

A nap zárószámához befejezőként az úszó rengeteget tett hozzá, mellyel tehát a 4×100 méteres mix gyorsváltót a Győri Úszó SE nyerte.

Jakabos 2003-ban szerezte első országos bajnoki címét, akkor pécsi színekben nyert 100 gyorson, a mostani siker egy újabb mérföldkő húszéves pályafutásában.