Pécs
vasárnap, május 5, 2024
KezdőlapPécs AktuálKözéletAz első idegenbeli siker is megvan

Az első idegenbeli siker is megvan

Az NKA Universitas Pécs férfikosárlabda-csapata izgalmas mérkőzést játszott Szegeden, amit jobb koncentrációjának, és légiósai remek teljesítményének köszönhetően meg is nyert.

Első idegenbeli győzelmére készült az NKA az élvonalban, és a bajnokság kilencedik körében, Szegeden erre lehetett is esélye Goran Tadics legénységének. Az SZTE ugyan jobban kezdte a szezont, azért közel sem a verhetetlen szintet képviseli a Tisza-parti együttes.

Ehhez képest az első negyedben az Akadémia kifejezetten megilletődöttnek tűnt, a Szeged gyakorlatilag akkor szerzett pontokat, amikor csak akart, ez pedig idővel el is kezdett meglátszani az eredményen, a hazaiak ugyanis szép lassan kezdtek meglépni. Az NKA védekezése csapnivaló volt, elől pedig úgy tűnt, hogy Durmon és Melegen kívül nem nagyon lehet kire rábízni a dobásokat. Tíz perc alatt nyolc pontos hátrányba került a Rátgéber Akadémia, és ez is csak annak volt köszönhető, hogy a negyed végén kicsit összekapták magukat Benkéék.

A negyedszünet azonban nagyon jót tett, ugyanis a második játékrész első egy-két perce után éles kanyart vet a meccs. Amikor már 12 ponttal is elhúzott a Szeged, hirtelen kattant valami az NKA-nál, és olyan védekezést kapott elő a mellényzsebből, amivel gyakorlatilag teljesen megbénította ellenfelét. Az egyetlen szemet szúró problémaforrás talán annyi volt, hogy továbbra is Durmo szinte egymaga szállította a pontokat. Néhány szép Manjgafics-kosár mellett valóban egyemberes volt ez a támadójáték. Persze rövid távon csak az előnyei látszottak a dolognak, hiszen az olló egyre csak zárult, mígnem a félidő utolsó percéhez érve már az NKA vezetett. Bár a slusszpoén egy hazai tripla lett, így is döntetlenről várhatták a csapatok a folytatást.

A nagyszünet után aztán újabb változás állt be, hiszen az addigi hullámvasút helyett már sokkal kiegyenlítettebb lett a játék. Az NKA-nál Manjgafics is „megérkezett” a meccsbe, hiszen a harmadik negyedben három triplát is bevert – főként ezért volt az előny rendre az Akadémiánál. Nagy differencia itt azonban nem alakult ki, ugyanakkor a Szegedet alaposan kifáraszthatta, hogy folyamatosan futnia kellett az eredmény után.

Épp ez a fáradtság volt az, ami az utolsó tíz percben el is döntötte a meccset. Míg az NKA frissebben és lendületesebben mozgott, a hazaiak láthatóan erejük végét járták már. Ezzel együtt is csupán 1-2 pont volt sokáig az Akadémia előnye, az utolsó percekre azonban robbantani tudott Goran Tadics együttese, amely négy légiósa, és a második félidőre feljavuló Meleg jó teljesítményével megszerezte első idegenbeli győzelmét is a szezonban.

Naturtex-SZTE-Szedeák–NKA Universitas Pécs 90-97 (31-23, 21-29, 24-25, 14-20)
Kosárlabda-NB I., férfiak, 9. forduló.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Cohil 4, LOCKE 22/12, WOOLRIDGE 28, Bognár 12, LAKE 14. Cs.: Zsíros 7/3, Mucza 3/3, Mayer. Vezetőedző: Nikola Lazics.
NKA Universitas Pécs: Kerpel-Fronius 2, LUZSAICS 9/9, Scherer 2, DURMO 28/3, MELEG 14/3. Cs. NIKOLICS 15/6, MANJGAFICS 22/9, Lados, Benke 5, Herger. Vezetőedző: Goran Tadics.