Egy félidőnyi jó játék elég volt a PMFC-nek, hogy legyőzze hazai pályán a Budafokot egy olyan meccsen, amelyet a játékvezető kritikán aluli teljesítménye árnyékolt be.

Új edzőjével, Kulcsár Árpáddal a padon várta a Budafok elleni bajnokit a PMFC, így a farkasordító hideg ellenére a stadionba kilátó párszáz lelkes hazai drukker nagyon izgatottan várta, hoz-e valamilyen változást az új kezekbe került szakmai stáb.

Ha nevekben nem is keverte meg túlzottan a kezdőcsapatot Kulcsár, azért a felálláson látszott, hogy kis eltérés van az eddigiekhez képest, ezúttal ugyanis egy klasszikus 4-3-3 rajzolódott ki a pályán. Ami pedig a játékot illeti, szintén szemmel látható változás történt, a Pécs ugyanis sokkal magasabban letámadva igyekezett nyomást gyakorolni ellenfelére, az eddig megszokotthoz képest. Ennek sokáig csak helyzetekben mutatkozott meg az eredménye, azonban néhány veszélyes távoli kísérlet után Tóth-Gábor Kristóf, a félidő derekán egy perc alatt akár két gólt is lőhetett volna. Mind a kétszer nagyot védett Gundel-Takács.

Eközben a Budafoki jétékosok csak lézengtek a pályán, komoly veszélyt nem jelentettek a pécsi kapura. Aztán amikor már azt gondoltuk, hogy 0-0 lesz az első félidő vége, jött a csattanó. Egy hazai támadás végén Krausz 11 méterről trafálta telibe a felső lécet, ahonnan a labda a gólvonalra pattant. Egyértelműen látszott, hogy nem haladt át a gólvonalon, azonban mindenki meglepetésére a partjelző gólt intett! Ami pécsi oldalon önfeledt örömöt, az Bana Gergely játékvezető számára egy irdatlan mély gödör feneke felé tett első lépést jelentett.

Krausz lövése három pontot ért a PMFC számára

Merthogy a második félidő sajnos legkevésbé a fociról szólt, és erről elsősorban maga a sípmester tehetett. A feltűnően indiszponált fekete ruhásnak ugyanis a szünet után, nagyon kicsi túlzással szinte egyetlen jó ítélete sem akadt. Amikor hagynia kellett volna folyni a játékot, rendre megakasztotta azt, amikor pedig a sípjába kellett volna fújnia, hagyta, hogy elszabaduljanak az indulatok a pályán. Egy tömegjelent során például Németh szabályosan kiütötte Ráczot, azonban a nyilvánvalóan a budafokinak járó piros lap helyett két sárga jött – ebből az egyik Rácznak, aki azon túl, hogy az ütés után elterült a földön, nem tett semmit. Külön pikantériát ad az esetnek, hogy a lökdösődést épp annak a Krausznak a szabálytalansága váltotta ki, akinek korábban már volt egy sárga lapja, és bizony itt ki kellett volna állítania a pécsi góleszerzőt Bana Gergelynek.

Lökdösődések és tömegjelenetek is tarkították a második félidőt

Később a Budafok számára nem adott egy teljesen egyértelmű büntetőt, pedig Majnovics bizony elkaszálta Kocsist. Aztán tíz perccel a meccs vége előtt Rácz kapta meg második sárga lapját, egy amúgy teljesen tiszta szerelés után.

Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy a második félidőben a Budafok sokat tett azért, hogy kiegyenlítsen, akadt is a vendégeknek jópár komoly lehetősége, Helesfay Donát azonban ihletett formában védett az egész meccsen, 3-4 óriási bravúrt is bemutatva őrizte meg a Pécs kapuját, a végén emberhátrányban is a kapott góltól.

Nyert tehát a PMFC, amely így szép keretbe foglalta őszi hazai szereplését, hiszen az első fordulós, Mosonmagyaróvár elleni 1-0-s siker után épp az utolsó 2023-as hazai bajnokiját sikerült újra megnyernie. Kulcsár Árpád tehát győzelemmel mutatkozott be a padon, és ebben a naptári évben még két idegenbeli bajnoki vár csapatára, előbb Szegeden aztán Mosonmagyaróváron.

PMFC–Budafok 1-0 (1-0)
Labdarúgó Merkantil Bank Liga, 16. forduló. Pécs, 250 néző. V.: Bana Gergely.
PMFC: Helesfay – Terbe, Rácz, Pejovics, Majnovics – Bachesz, Krausz, Gyurkits (Szeles, 71.) – Harsányi (Hudák, 90+3.), Tóth-Gábor (Takács Zs., 82.), Szabó M. (Hadaró, 82.). Vezetőedző: Kulcsár Árpád.
Budafok: Gundel-Takács – Bíró (Pintér, 84.), Lorentz, Horgosi, Kalmár (Szerető, 84.) – Csonka, Merényi (Németh, 46.) – Kocsis, Vasvári, Horváth O. (Elek, 46.) – Kovács D. Vezetőedző: Erős Gábor.

Gól: Krausz (44.).
Kiállítva: Rácz (80.).