18 C
szerda, május 8, 2024
KezdőlapSportLabdaBravúr is lehetett volna, végül sima zakó lett

Bravúr is lehetett volna, végül sima zakó lett

Fordulatos, jó mecset játszott a PVSK-Veolia kosárcsapata Körmenden, azonban a hajrában az ellenfél állva hagyta a pécsieket.

Az első harminc percet szemlélve inkább tűnt szörfversenynek a Körmend–PVSK találkozó, mint kosárlabda-csörtének. Hogy miért? Mert néha még a tengerparton sem látunk ennyi hullámzást.

Az első percek oda-vissza vezetése után ugyanis a vasiak csináltak egy 21-0-s szériát, miközben a PVSK jó 7-8 percig képtelen volt betalálni a gyűrűbe. Aztán meg 30-10-es ellás után jött egy szédületes pécsi rohanás, és kicsivel a félidő vége előtt 32-30-nál a vezetésért is támadhatott Dragan Alekszics csapata.

A második félidő aztán ennél már jóval kisimultabb lett. Nem voltak nagy hullámhegyek, és mély hullámvölgyek sem – igaz azért a vezetést a Körmend fixen tartotta. Még, ha az utolsó játékrész vége felé nagyon közel is járt ahhoz a Pécs, hogy előnybe kerüljön. A lehetőség azonban az is maradt, a hazaiak pedig robbantottak egy nagyot a végén, és állva is hagyták a PVSK-t. Az, hogy végül 84-71-re kapott ki Panthers, nem mutat jól, pláne úgy, hogy a meccsben összességében egyáltalán nem volt benne az, hogy ilyen különbséggel húzza azt be bármelyik fél is.

Egis Körmend–PVSK-Veolia 84-71 (19-10, 19-22, 24-21, 22-18)    62-53
Kosárlabda-NB I., 8. forduló.
Egis Körmend: STOKES 22/6, Takács K., SAVICS 19/9, WHITE 18, Garrett 9. Cs.: Ferencz 2, Krivacsevics 7, Durázi 7, Kenéz.
PVSK-Veolia: Haynes-Jones 8, Bryson 13/3, Armaghani, GORDON 10, Brkics 5. Cs.: Goldring, Illés 1, IVOSEV 23/6, BÍRÓ O. 11/9, Popadics.
Fotó: Rónási Márton / PVSK