16 C
hétfő, május 6, 2024
KezdőlapSportLabdaCsodás PEAC-győzelem az elődöntőben

Csodás PEAC-győzelem az elődöntőben

Közel telt ház előtt, fergeteges hangulatban, óriási szívvel játszott az NKA Universitas PEAC női kosárlabdacsapata, amely nagy bravúrt végrehajtva legyőzte Pécsett a Szekszárdot, így még mindig van esélye arra, hogy bejusson a bajnokság döntőjébe.

Jó sok éve nem volt már példa arra, hogy olyan komoly tétre menő bajnokit rendeztek volna a Lauber Dezső Sportcsarnokban, mint ma este. Az NKA Universitas PEAC együttese ugyanis bajnoki elődöntőt játszott a Szekszárddal! Igaz, ez már a párharc második meccse volt, elsőre a pécsiek elég komoly pofonba szaladtak bele Szekszárdon, így volt miért visszavágni. Arról nem is beszélve, hogy az „életük” is ezen múlt, hiszen a női elődöntő két nyert meccsig tartó pároscsata.

A tét már a kezdés előtt is jól kivehető volt, hiszen Szekszárdról rengeteg szurkoló kísérte el csapatát. Kis túlzással az elején fölényben is voltak a vendégdrukkerek, legalábbis hangban, a PEAC férfi együttese ugyanis délután 17 órakor játszott bajnokit, így sok drukker a feldobás pillanatában még a Lauber Felé tartott csak. A pécsi klub azonban erre a meccsre négy busznyi, a pécsi kistérségből érkező kisgyereket hozott ki a meccsre, így mire kezdtek a csapatok, nagyon szépen megtelt a csarnok, igazi elődöntős hangulatban indulhatott a csata.

Aztán ahogy elkezdődött a meccs, a pályán is szembeötlő volt, hogy nagy súly nyomja mind a két csapat vállát. Rendkívül idegesen kezdtek ugyanis a felek, mindent elmond erről az, hogy szűk három percen át 0-0 állt az eredményjelzőn. Ebből végül a Szekszárd tudott hamarabb kimozdulni, 4-0-ra léptek meg a vendégek. A PEAC azonban nem hagyta, hogy komolyabb legyen a különbség, és villámgyorsan felvette a vendégek ritmusát. Innentől pedig az elsőn negyed kifejezetten izgalmassá vált. Azt túlzás lenne állítani, hogy a színvonal verdeste a Lauber mennyezetét, de, hogy élvezetes csata bontakozott ki, az biztos. És szó sem volt olyan letaglózó szekszárdi fölényről, mint pár nappal korábban. Sőt, az első tíz perc végéhez közeledve már 17-14-re vezetett is Csirke Ferenc együttese. Amiben nem kis szerepe volt a csereként beálló Simonnak, ugyanis kisvártatva bevert egy triplát, majd szép középtávolit is. Kár, hogy a negyed hajrája így is a vendégeké lett, és egy pontos előnnyel mehettek el a két perces kisszünetre.

Érezhetően a pécsieket kicsit megfogta a negyed végi gyors fordítás, és a második tíz percet ezért nem is kezdték fényesen. Mintha görcsössé kezdett volna válni a játékuk, 17-22-nél pedig már-már épp aggódtunk volna, jött azonban a villámgyors feltámadás. Bő egy perc alatt jött ugyanis két közeli kosár, majd Kiss Virág triplája után már a PEAC-nál volt az előny, így időt is kért a vendégek mestere. Ez pedig nagyon bejött a Szekszárdnak, ugyanis a rövid pauza után, mintha egy másik csapat jött volna vissza a pályára. Hirtelen kezdett olyan érésünk támadni, mintha itt érkezett volna meg a meccsbe az ellenfél. Az az ellenfél, amely papíron eleve favorit. Nem csak, hogy visszavette a vezetést ugyanis a KSC, szinte észre sem vettük, és már 30-24-re el is húzott. A félidő hajrájához közeledve sajnos egy pillanatra nem a játéké letta  főszerep, a vendégek, korábban Pécsett is sok nagy csatát megélt játékosa, Sara Krnjics ugyanis egy rossz mozdulat után a földön maradt, és öben kellett őt levinni a pályáról. Ez pedig egy kicsit – de tényleg csak egy kicsit – meg is zavarta a Szekszárdot, így az utolsó percekben valamicskét tudott faragni hátrányából a PEAC, főként Nelson kosarainak köszönhetően.

A szünetben derült ki, hogy még az első félidő vége után Zseljko Djokics kapott egy technikait, így szokatlan ugyan, de egy pécsi büntetővel indult a második félidő. Nem sokkal később azonban már Csirke Ferenc bosszankodhatott, Nelsonra ugyanis gyorsan ráfújtak két faultot, így már négy személyinél járt, le is kellett cserélni a pécsiek egyik legjobbját. Ez azonban nem törte meg Wentzeléket, sőt! Mintha plusz energiákat mozgósított volna, szűk két perc alatt ugyanis az ötpontos hátrányból előnyt kovácsoltak. A menetrendszerűen érkező vendég-időkérés után viszont már úra az aggodalom kerekedett felül a hazai szurkolókon, ugyanis Kiss Virág is begyűjtötte negyedik személyijét. Na ez már egy kicsit sok volt, főleg, hogy a játékvezetői hármas valamiért úgy érezte, hogy egy utánpótlás-meccsen van épp. Minden egyes támadást megakasztottak, személyi hibákat fújva, ez pedig Csirke Ferencnél is kezdte kiverni a biztosítékot. Főleg, hogy közben a büntetőkkel a Szekszárd elhúzott 47-40-re. Igen ám, csakhogy ezen az estén úgy tűnt, semmi sem képes a pécsiek kedvét szegni. A Kiss Virág helyett bent lévő Brajkovics például úgy vert be egy triplát, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, pedig bizony ha valakitől, tőle biztosan nem várt ilyesmit senki. Ez meg is adta az alaphangot a harmadik negyed hajrájára. Jöttek a pécsi kosarak, labdaszerzések, a lelátó pedig lázba jött. Ha az ember egy-egy pillanatra behunyta a szemét, már-már a régi, euroligás időket idézte a hangulat. Ha játékban nem is, de szurkolásban és a híres-neves pécsi szívben bizony igen.

Ennek köszönhette a PEAC, hogy az utolsó negyednek 55-52-es vezetésről vághatott neki. Ha esetleg bárki is azt hitte volna, hogy ennyi volt a hazaiakban, és a lufi a végére vagy leereszt, vagy kipukkad, az nagyot tévedett. Wentzel igazi motorként hajtotta a csapatot, és szinte minden egyes támadásból jöttek a hazai kosarak. Védekezésben sem ismert elveszett labdát egyetlen fehér mezes hazai játékos sem, aminek meg is lett az eredménye. Szűk hét perccel a vége előtt 66-57 állt az eredményjelzőn, kilenccel ment a Pécs, a meccs addigi legnagyobb különbsége volt ez. Azonban a Szekszárd sem nagyon akarta feladni annak lehetőségét, hogy már ma lezárja az elődöntős párharcot, nekilódult hát Zseljko Djokics csapata is egy időkérés után. Ha nem is rohamléptekben, de elkezdett közeledni a Pécshez. Viszont épp emiatt, mármint a nehézkes közeledés okán egyre idegesebbek lettek a vendégek és elkezdtek hibázni. Nem is keveset. Ezt pedig a Pécs tökéletesen használta ki. Az utolsó három perchez érve már 72-61-re vezettek Csirke Ferenc lányai. Innen pedig már nem engedték ki a kezükből a győzelmet.

Persze olyan hangulatban, ami ma este a Lauberben uralkodott, nem is nagyon lehetett veszíteni. Sokatmondó adat, hogy a közel 2000 fős nézőszámmal ez a meccs hazai csúcsot döntött a most futó szezonban. Sehol máshol, női meccsen nem voltak ugyanis idén ennyien. Meg is lett az eredménye. Egyrészt a győzelem, másrészt pedig a csodálatos múlt felidézése.

Ja, és mellesleg a PEAC kiharcolta a harmadik meccs lehetőségét is, így Szekszárdon a hétvégén megkísérelheti a bravúrt újra, hogy bejusson a döntőbe.

NKA Universitas PEAC–Atomerőmű KSC Szekszárd 76-65 (17-18, 16-19, 22-15, 21-13)
Kosárlabda-NB I., nők. Elődöntő, 2. mérkőzés. Pécs, 1800 néző. V.: Földházi, Csabai-Kaskötő, Varga-Záray.
NKA Universitas PEAC: Szücs 3/3, WENTZEL 15, Marshall 9/3, NELSON 17, KISS V. 16/6 Cs.: BRAJKOVICS 7/3, Dudásová 2, SIMON 7/3, Sarok. Vezetőedző: Csirke Ferenc.
Atomerőmű KSC Szekszárd: Morgan, Studer 6, Mányoki, Goree 6, MILICS 20. Cs.: Krnjics 6, GEREBEN 13/6, Miklós 2, FRISKOVEC 12/6. Vezetőedző: Djokics Zseljko.