vasárnap, május 19, 2024
KezdőlapSportLabdaA Budafok az első félidőben lerendezte a PMFC-t

A Budafok az első félidőben lerendezte a PMFC-t

Sima vereséget szenvedett idegenben a PMFC az NB II. hétközi fordulójában.

Bár előzetesen úgy állt a dolog, hogy a Pécs lehet a Budafok elleni meccs esélyese – legalábbis papíron –, az élet és a szerda esti 90 perc rácáfolt erre a feltételezésre. Az mondjuk nem könnyítette meg a PMFC dolgát, hogy Futó Zsombor nem tudott elutazni a csapattal, illetve, hogy a meccs előtti bemelegítés során megsérült a pécsiek elsőszámú kapusa, a szezon során remeklő Helesfay Donát.

Ennek ellenére, vagy épp ezzel együtt is többet vártak viszont a szurkolók. A Budafok pár hete még a kieső helyeken toporgott, a Pécs elleni derbire viszont már úgy készülhetett, hogy zsinórban három győzelem volt a tarsolyában. És most már tudjuk, Vas László csapata ellen folytatta jó szereplését. Még az első negyed óra végére sem értünk, amikor már vezetett a hazai csapat, fél óra után pedig 2-0 állt az eredményjelzőn. Innen kellett volna valahogyan felállnia a PMFC-nek – amire azonban ezúttal nem volt esélye. Sokatmondó a pécsiek mestere, Vas László meccs utáni nyilatkozata, amelyben úgy fogalmazott: „Indulás előtt, családi okok miatt elveszítettük a kapitányunkat, bemelegítésnél megsérült a kapusunk, ez viszont nem ok arra, hogy ilyen rossz testbeszéddel, ilyen rossz motivációval játsszunk.

Akárhogy is, de a csapatnak össze kell kapnia magát, vasárnap ugyanis az a Győr érkezik Pécsre, amelyik most 4-1-re ütötte ki a Szolnokot.

Budafok–PMFC 2-0 (2-0)
Labdarúgó-Merkantil Bank Liga, 31. forduló.
Budafok: Oroszi – Margitics (Horgosi,80.), Jagodics, Fótyik, Vaszicsku, László D. (Kalmár O., 72.) – Adorján (Nándori, 90.), Csonka, Soltész – Kovács D. (Beke, 83.), Szabó L. (Zuigéber, 82.). Vezetőedző: Csizmadia Csaba.
PMFC: Bukrán – Króner, Preklet (Károy, 65.), Rácz, Katona – Kónya D., Zsemlye (Kövesdi, 46.), Hursán (Geiger, 46.), Nikitscher, Hegedűs (Grabant, 60.) – Adamcsek (Bíró, 65.). Vezetőedző: Vas László.

Gólok: Soltész (12.), Margitics (31.).