13 C
hétfő, május 6, 2024
KezdőlapPécs AktuálKözéletEzt nem volt jó nézni

Ezt nem volt jó nézni

Bár csak egy góllal, 2-1-re kapott ki a PMFC a listavezető Nyíregyháza vendégeként, valójában egyetlen pillanatig sem volt esélye a pontszerzésre.

Akár azt is gondolhattuk volna, hogy kiváló hétfő esti szórakozás lesz megnézni a tévében a PMFC vendégjátékát az NB II.-t vezető Nyíregyháza ellen, de gyakorlatilag másodpercek alatt szembejött a valóság, méghozzá egy Géresi-gól formájában. Már az első percben hátrányba került ugyanis a Pécs, ez pedig meg is pecsételte Mátyus János csapatának sorsát. Ez ugyanis láthatóan annyira megzavarta Ráczékat, hogy az egy hete, a Kozármisleny ellen tapasztalt valóban bíztató dolgokból gyakoratilag semmit sem sikerült újra a pályára vinniük. Tucatszámra veszítettek párharcokat a pálya minden szegletében, a támadójáték – egy-egy kósza hosszú indítást leszámítva – egyenlő volt a nullával, hátul pedig érezhetően bizonytalan volt még az egyébként jól működő Rácz–Pejovics duó is. Nem is csoda, hogy a 25. percben már 2-0 volt az állás, de a helyzetek alapján lehetett volna akár 5-0 is.

A szünet után igaz ugyan, hogy kicsivel stabilabbank tűnt a Pécs, de ez csupán annyiban merült ki, hogy a Nyíregyháza már nem tudta futószalagon szállítani a helyzetekt. Illetve nem egy egész félidőn át, mert azért akadtak olyan periódusok, amikor csupán Helesfayinak köszönhették meg a társak, hogy nem lett nagyon nagy zakó a vége.

El kell ismermi, a mezőnyben talán egyedüliként elfogadható teljesítményt nyújtó Hudák a hajrában szépségdíjas szabadrúgás gólt ragasztott a nyíregyházi kapuba (még Szoboszlai Dominik is csettintett volna rá egyet), de a pontszerzésre ezzel együtt sem volt sansza a Pécsnek. Összességében pedig tényleg rossz volt nézni a PMFC erőlködését. Persze lehet azt mondani, hogy nem az éllovas ellen kell pontokat szerezni, csak közben vészesen közeledik a bajnokság vége, a Munkás pedig hét körrel a befejezés előtt kieső helye áll, két pontos hátrányban a tizennegyedik BVSC mögött. Úgy, hogy 2024-ben még nem tudtak meccset nyerni Krauszék, kilenc bajnokin mindössze három döntetlen jött eddig össze.

Nyíreg.yháza–PMFC 2-1 (2-0)
Labdarúgó-Merkantil Bank Liga, 27. forduló.
Nyíregyháza: Dala – Baki, Alaxai, Gengeliczki – Farkas (Vass, 83.), Nagy D. (Sigér, 83.), Kesztyűs, Nagy B. – Kovácsréti (Temesvári, 92.), Géresi (Gresó, 65.), Beke (Novák, 65.). Vezetőedző: Tímár Krisztián.
PMFC: Helesfay – Takács Zs., Rácc L., Pejovics, Hadaró (Majnovics, 65., Lacza, 78.) – Hudák, Krausz (Miknyóczki, 46,.), Bachesz – Szabó M., Tóth-Gábor (Gera, 65.), Harsányi (Bukovics, 65.). Vezetőedző: Mátyus János.

Gólok: Géresi (1.), Gengeliczki (25.), ill. Hudák (82.).