Hirdetés

Nagy sikerrel zárult a Játszó-tér Egyesület olvasást népszerűsítő programja. Az irodalmi kalandjátékban pécsi általános iskolások vettek részt, nyomoztak, alkottak, tanultak, és közben jól szórakoztak.

„Az olvasás menő” címmel hirdette meg irodalmi kalandjátékát októberben a Játszó-tér Egyesület. Ahogy az elnevezés is utal rá, céljuk az olvasás népszerűsítése volt, az, hogy megmutassák, az olvasás valójában egy nagy kaland. A gyermekek a kortárs magyar ifjúsági irodalommal ismerkedhettek meg szórakoztató foglalkozások keretében.

A játékos programot Fiala Borcsa Balatoni nyomozás című könyve alapján építették fel. A választás nem volt véletlen, hiszen a regény éppen annak a korosztálynak való, amelyiket a szervezők meg akartak szólítani.

A program október végi indításához az egyesület a Swimathon nevű adománygyűjtő kampányban kapott anyagi támogatást, valamint a Csorba Győző Könyvtár, helyi és országos cégek is beálltak a szervezet mögé.

Az általános iskolásokból álló csapatoknak számtalan érdekességgel készültek a szervezők. Az első találkozón a gyermekek bejárták a Csorba Győző Könyvtár épületet, bejutottak titkos helyekre, belelapoztak régi könyvekbe, és megtapogatták a Pál utcai fiúk Braille-írásos kiadását. Nem sokkal később egy városi kalandtúrán vettek részt, majd pedig egy szabadulójáték keretében a Pákosztos macska cukrászdából kellett kijutniuk.

És hogy ne csak a nyomozásról szóljon minden, izgalmas műhelyfoglalkozásokat is tartottak az iskolásoknak. Könyvborítót terveztek, titkosírást fejtettek, és a riporteri szakma alapjaival ismerkedtek. Utóbbi azért is volt hasznos, mert a program végéhez közeledve a csapatok személyesen is találkozhattak Fiala Borcsával, és bizony az írónővel nekik kellett interjút készíteni.

Az utolsó foglalkozáson, december 2-án hirdették ki a program győztesét, azt a csapatot, amelyik – ha csak egy icipicit is – menőbb volt a többinél. A résztvevők a foglalkozásokon különböző számokat gyűjtöttek össze, amik végül egy telefonszámot adtak ki. Az a csapat nyert, amelyik ezt elsőnek hívta fel.

Valójában persze mindenki győztesen távozott, erről árulkodnak a visszajelzések is. A szülők mind hasznosnak tartották a foglalkozásokat, és külön kiemelték, milyen jól fejlesztették a csapatmunkát. A gyermekek pedig rögtön azt kérdezték, hogy vajon jövőre is megrendezik-e a kalandjátékot. A sikert bizonyítja az is, hogy a programot Made in Pécs-díjra jelölték.

A Játszó-tér Egyesület már 9 éve tevékenykedik Pécsen, eddig legtöbben a társasjáték klubjukról ismerték őket. „Az olvasás menő” volt az első igazán nagy projektjük, amelynek szervezését nagyon élvezték, és ha lehetőséget kapnak rá, folytatni fogják.

Fotók forrása: „Az olvasás menő” Facebook-oldal

Hirdetés