16 C
szombat, május 4, 2024
KezdőlapPécs AktuálKijózanító vereséget ért a katasztrófális első negyed

Kijózanító vereséget ért a katasztrófális első negyed

Tíz perc alatt közel 40 pontot kapott a meccs elején a PVSK-Veolia férfikosárlabda-csapata Fóton, ki is kapott Szrecsko Szekulovics együttese, amelynek így szombaton nyernie kell, ha döntőzni akar.

Nagyon ritkán látni olyan indiszponált, teszetosza játékot, mint amit a PVSK produkált a Fót elleni elődöntős meccs első negyedében szerda este. Pedig a Vasút úgy utazott ellenfeléhez, hogy ha nyer, már készülhet is fináléra.

Hogy a mellény volt-e túl nagy, vagy egyszerűen csak mindeki épp a legrosszabb formáját fogta ki, nem tudni, az azonban biztos, hogy úgy játszottak macska-egér játékot a fótiak, hogy ezúttal bizony a Párducok szorultak a cincogi szerepébe. Tíz perc leforgása alatt 39 (!!) pontot kapott a Pécs, amelynek a védekezése olyan volt, hogy praktikusabb lett volna egy-egy papírnehezéket lehelyezni a Panthers játékosai helyett a hazai támadásoknál – abban legalább talán elbotlottak volna Juhosék…

A közel húsz pontos hátrányt aztán később persze megpróbálta ledolgozni a PVSK, egyszer-egyszer közel is járt hozzá, azonban amikor sorsdöntőnek tűnő pillanatokhoz érkeztünk a meccsen belül, mindig jöttek a bosszantó hibák és a rossz döntések. Sokatmondó, hogy a Panthers azzal sem tudott mit kezdeni, hogy 7-8 pontos különbségnél az utolsó negyedben, amikor még 5 perc vissza volt, előbb Juhos pontozódott ki az ellenféltől, majd Markovicsot állították ki – a magyar-szerb rutinkirály szó szerint nekirontott a játékvezetőnek, egy neki nem tetsző ítélet miatt.

Ez sem volt azonban elég a Pécsnek. Meg az sem, hogy a három játékvezető a második félidőben, néha már mecseki szemmel nézve is bántó módon fújt minden kétes szituációt a Vasút javára.

A Fót extázisban játszott végig, a PVSK-Veolia pedig egy-egy rövidebb periódust leszámítva megközelíteni sem tudta azt a teljesítményt, amire amúgy bőven képes lenne. Ilyen az, amikor egy csapat elszórakozza a lehetőségét annak, hogy pár nappal többet pihenjen a döntő előtt. Most ugyanis úgy áll a dolog, hogy a Pécsnek szombaton ismét vendégül kell látnia ellenfelét, és hazai pályán meg kell vernie. Ha a mostani teljesítményt ismétlik meg Halászék, akkor fölösleges álmodozni a fináléról, és a hőn áhított feljutásról.

Phoenix-MT Fót–PVSK-Veolia 99-88 (39-20, 18-25, 19-26, 23-17)
Kosárlabda-NB I. B Piros csoport, elődöntő, 2. mérkőzés.
Phoenix-MT Fót: KINNEY 37, Tichov 6, Richter 2, MARKOVICS 16/6, JUHOS 15. Cs.: TÓTH Z. 8/3, Szabó 7/3, Udemezue 8/6, Varga, Kékesi, Ipacs. Vezetőedző: Schurmann Gábor.
PVSK-Veolia: IGRUTINOVICS 24/3, Németh A. 4/3, Plézer, BÍRÓ O. 14, HORTI 16/6. Cs.: Halász 7/3, Radó, Antóni 8/3, Mokánszki 8/3, Frank 7/3, Molnár M. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

Fotó: Rónási Márton / PVSK