Pécs
szerda, május 1, 2024
KezdőlapSportLabdaKikapott a PMFC Tiszakécskén

Kikapott a PMFC Tiszakécskén

Továbbra is rengeteg játékosát volt kénytelen nélkülözni a PMFC, amely e mellet tő, sokat is hibázott idegenben, így pont nélkül maradt a utolsó előtti idei bajnokiján.

Nem volt kegyes a sors a Vas László vezette PMFC-vel így az őszi szezon végén. Az utóbbi hetekben egyre-másra estek ki a keret meghatározó játékosai, hol sérülés, hol betegség miatt. Bár a Tiszakécske ellen két legutóbb kimaradó játékost visszatérhetett, így is foghíjas kerettel volt kénytelen elutazni a Pécs.

Ennek ellenére a meccs elején Tihanyi góljával megszerezte a vezetést a piros-fekete gárda! Igaz az előny nem tartott sokáig, hiszen fél óra elteltével már 1-1 állt az eredményjelzőn, a szünetben pedig már a Tiszakécske ment egy góllal. Sok apró, és néhány nagyobb hiba is becsúszott a Pécs játékába, ezt pedig a hazaiak könyörtelenül ki is használták.

Bár a szünet után akart a PMFC, ez azonban ezúttal inkább erőlködésbe csapott át, az egyenlítés nem igazán volt benne a meccsben. A hajrához érve aztán jött a kegyelemdöfés is, egy harmadik tiszakécskei találat formájában. Bár az utolsó percben Kövesdi még szépített, pontot azonban ez már nem ért a pécsieknek. Akik valószínűleg nagyon várják már a jüvő vasárnapot. Nem feltétlenül a Haladás elleni meccset magát, sokkal inkább az utána következő időszakot. Jön ugyanis a téli szünet. Ami jelen helyzetben nagyon ráfér a PMFC-re.

Tiszakécske–PMFC 3-2 (2-1)
Labdarúgó-Merkantil Bak Liga, 19. forduló.

Tiszakécske: Holczer – Oláh (Csősz, 79.), Csáki, Farkas A., Farkas N., Gyurján (Vachtler, 86.) – Kovács B., Erdei (Pongó, 83.), Uzoma – Heffler (Szalay, 86.), Zádori. Vezetőedző: Visinka Ede.
PMFC: Helesfay – Svedyuk (Geiger, 60.), Dávid Z., Preklet, Katona – Kónya, Tölgyesi, Adamcsek (Kövesdi, 76.), Maques-Airosa (Károly B., 46.) – Bíró B., Tihanyi (Okorie, 71.). Vezetőedző: Vas László.

Gólok: Heffler (31.), Zádori (41), Kovács B. (83.), ill. Tihanyi (23.), Kövesdi (90.).