22 C
vasárnap, június 2, 2024
KezdőlapPécs AktuálKözéletNagy győzelmet ért a fergeteges harmadik negyed

Nagy győzelmet ért a fergeteges harmadik negyed

Az NKA Universitas PEAC női kosárlabdacsapata remek győzelmet aratott az Európa Kupa B csoportjának második fordulójában az izraeli Ramla ellen hazai pályán.

A papírforma alapján úgy tűnt, hogy nagyon nehéz dolga lesz a PEAC-nak a Ramla ellen az Európa Kupában, és ahogyan a meccs kezdődött, beigazolódni is látszottak a várakozások. Az izraeliek remek védekezéssel kezdtek, amivel alaposan meg is keserítették Wentzelék életét, így az első tíz perc után a vendégeknél is volt az előny. A második negyed viszont már inkább a pécsiekről szólt, Calhoun vezérletével sikerült is fordítania a PEAC-nak a félidőre.

Aztán ami a harmadik negyedben történt, azt egyik csapat sem fogja elfelejteni jó ideig. A hazaiak azért, mert ritka az, amikor ennyire klappol minden, a Ramla pedig azért, mert szenvedő félként kellett szemlélniük, ahogy a Pécs elhúz húsz ponttal.

Innentől pedig már nem is maradt más dolga Jovan Gorec együttesének, mint az utolsó játékrészben kényelmesen megtartani az előnyét. Így is tettek Kiss Virágék, akik végül 78-58-ra nyerték meg a csoport rangadóját. Mivel a PEAC az első körben Bulgáriában is sima győzelmet aratott a Beroe ellen, két kör után két győzelemmel vezeti is csoportját.

NKA Uiversitas PEAC–Elitzur Landco Ramla (izraeli) 78-58 (12-16, 20-14, 31-13, 15-15)
Kosárlabda-Európa Kupa, csoportkör, 2. forduló.
NKA Universitas PEAC: KATANIC 12/3, WENTZEL 13/6, CALHOUN 22/6, Burdick 12, KISS V. 15/3 Cs.: Sanchez 2, Simon 2, Szücs, Laczkó. Vezetőedző: Jovan Gorec.
Elitzur Landco Ramla: BABKINA 13/3, Baron 2, Rotberg 5/3, AUSTIN 14, Mosby 12. Cs.: Mbaka 10, Dudásová 2, Fleischer, Danan. Vezetőedző: Shira Haelion.